14 maja rozpocznie się IV Europejski Kongres Gospodarczy. Podczas sesji poruszających zagadnienia związane z rynkiem spożywczym i handlem wezmą udział przedstawiciele świata biznesu, polityki i ekonomii. Swoim doświadczeniem podzieli się również prezes EFRWP.

Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress) jest największą biznesową imprezą Europy Środkowej, organizowaną od czterech lat w Katowicach. W tym roku, w dniach 14-16 maja, specjaliści z całej Europy wezmą udział w licznych sesjach tematycznych, dotyczących rynku spożywczego i handlu.

Nie zabraknie także dyskusji dedykowanych zróżnicowanemu rolnictwu w Unii Europejskiej oraz konkurencyjności europejskiej produkcji nawozowej.  

Motywem wiodącym wszelkich dyskusji będzie potrzeba innowacyjności i zmian rynku. Eksperci branży rolniczej, w tym prezes EFRWP Marek Zagórski, poruszą zagadnienia produktywności rolnictwa, przemysłu nawozowego oraz bezpieczeństwa i jakości żywności. Wnioski profesjonalistów pozwolą na stworzenie długookresowych prognoz związanych ze światowym rynkiem żywności.  

- Rola polskiej wsi we współtworzeniu europejskiej polityki rolno-żywnościowej jest niezwykle istotna. Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej nie mogło zabraknąć w tak ważnym wydarzeniu, jakim jest Europejski Kongres Gospodarczy. Mam nadzieję, że uda nam się wypracować konstruktywne wnioski – mówi Marek Zagórski, Prezes EFRWP.