PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Martwe zwierzęta w gospodarstwie seniora

Martwe zwierzęta w gospodarstwie seniora Fot. Policja

Policjanci zatrzymali 76-letniego gospodarza, w którego gospodarstwie ujawniono padłe cielęta i krowę. Żywe bydło zostało mu odebrane.



Zdarzenie miało miejsce w gminie Cyców, w powiecie łęczyńskim, województwie lubelskim. Policjanci pojechali do gospodarstwa wskazanego przez przedstawiciela Stowarzyszenia ,,Milejów dla Zwierząt”, gdzie według relacji głodzone było bydło.

W oborze funkcjonariusze ujrzeli dwa padłe cielaki poprzywiązywane jeszcze sznurami do ścian, natomiast na podwórzu, pod kupą siana leżała martwa krowa. Wewnątrz obory nie było żadnej paszy ani wody dla bydła, a sam budynek nie posiadał drzwi ani okien. Ponadto na polu za zabudowaniami znajdowały się jeszcze dwie żywe krowy i jedno ciele.

Padłe zwierzęta zostały zabrane do Zakładu Weterynarii i Patomorfologii Sądowej, celem przeprowadzenia sekcji.W ten sposób zostaną ustalone przyczyny upadków bydła. Żywe bydło zostało zaś wywiezione pod opiekę do jednego z gospodarstw rolnych w Cycowie.

76-letniego rolnika zatrzymano, a następnie osadzono w areszcie. Jest podejrzany o znęcanie się nad zwierzętami. "Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt przestępstwo znęcania się nad zwierzętami zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności" - informuje lubelska komenda wojewódzka.



Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (11)

  • Krzyś 2021-02-06 18:31:44
    Tak padło może niemiał pieniędzy żeby kupić a może deszczowa pogoda niepozwoliła zebrać A gdzie pomoc sąsiedzka A rozumiem pomogli bo zgłosili.pozdrawiam
  • Joker 2021-02-06 10:30:18
    A Rolnik1 chce by tacy pracowali aż do śmierci. A tutaj popatrz? W tym wieku to tylko odpoczywać.
    • Rolnik1 2021-02-06 12:29:17
      Oj bo padnę. Czyżby tatuś nie chciał tobie przepisać gospodarstwa? Jedyna twoja nadzieja była w tym że będzie musiał to zrobić żeby otrzymać emeryturę?
      • Joker 2021-02-06 12:38:05
        Umiesz czytać czy dopiero się uczysz?
      • Rolnik1 2021-02-06 13:16:30
        A co ma piernik do wiatraka? Jak widać po tym przypadku nawet przy dzisiejszych przepisach ludzie prowadzą gospodarstwo w tak zaawansowanym wieku. Do tego jeszcze hodowla zwierząt... Masakra. Proponowane zmiany w przepisach nikomu nie nakazują prowadzić gospodarstwa w wieku emerytalnym tylko dają możliwość dysponowania swoją własnością bez groźby zawieszenia emerytury. Nie podoba się to tylko "synkom" którzy bez postawienia rodziców pod ścianą nie mogą liczyć na przejęcie gospodarstwa. Jak rolnik ma komu i jest co przekazać to nie czeka do osiągnięcia wieku emerytalnego.
      • Ha ha ha ha 2021-02-06 13:26:13
        Rolnik1 Nie raz weźmie ten z miasta co pola nawet nie widział a ten co pracował jako parobek przez 20 lat zostanie z niczym. Ty pewnie z tych dziadków co będę w zębach trzymać do śmierci i krzyczeć moja ziemia, moja ziemia bu ha ha ha
      • Rolnik1 2021-02-06 14:03:50
        Czyli rozumiem, że masz żal bo pracowałeś jak parobek i nic nie dostałeś dlatego, że ojciec przepisał twojemu bratu bądź siostrze którzy wynieśli się do miasta... O mnie się nie martw. Mam 39 lat i 19 lat okresu składkowego w KRUS. Czyli za 6 lat będę miał wymagany staż aby dostać emeryturę, będzie mi tylko brakowało wieku. Mam dwóch synów, każdy z nich na pewno zostanie młodym rolnikiem, czy będą to chcieli ciągnąć dłużej niż pięć lat to już zależy tylko od nich. Nie wiem jak się zmienią przepisy, czy wiek emerytalny będzie wynosił 65, 67 czy 70 lat. Nie wiem też jak będzie wyglądała koniunktora w rolnictwie za te 26-31 lat. Wiem jednak, że jeśli zostanę sam z żoną to nie mam zamiaru głodować na emeryturze rolniczej i obniżać standardu życia. Chcę mieć wybór czy będę zarządzał gospodarstwem z fotela, czy co roku tą ziemię będę dzierżawił między innych rolników na zasadzie kto da więcej. Nie chcę żeby ktoś mnie zmuszał do sprzedaży ziemi czy zawierania umowy dzierżawy na co najmniej 10 lat...
      • Ha ha ha ha 2021-02-06 17:09:36
        Rolnik1 Dlaczego urządzasz indywidualne wycieczki? Ja piszę ogólnie jak może być. Idąc Twoim tokiem myślenia to można powiedzieć że Ty boisz się zapisać bo już teraz wiesz że Twoje dzieci odpłaca Ci się i żadnej pomocy od nich nie otrzymasz. Dlatego chcesz zarządzać? O mnie wcale nie musisz się martwić. Otrzymałem całe gospodarstwo i mam podobnie jak Ty lata składkowe. A najlepsze jest to że mój teść gospodarstwa młodemu jeszcze nie zapisał. Więc domysł się co to oznacza? Co bardziej jest mi na rękę? Więc nie pisz że ja mam o coś żal bo ja piszę tylko ogólnie.
      • ABC i d 2021-02-06 19:05:26
        Jeszcze nie nacieszyłeś się tym lizakiem którym rzucił ci PIS , ty go podniosłeś z ziemi obmyłeś z brudu i jeszcze chwalisz że smakowity. Wstyd panie Rolnik 1 posłowie PIS powiedzieli by gdyby to ktoś inny rzucił tego lizaka, to urąga ludzkiej godności.
      • Rolnik1 2021-02-06 19:25:36
        @Ha ha ha ha Ty podajesz bardzo abstrakcyjny przykład. Oczywiście to jest moje osobiste zdanie. Ja się nie boję dzieciom zapisać, zresztą pisałem że oboje zostaną młodymi rolnikami i to zaraz po liceum. Dzisiaj to są dzieci, na razie oboje chcą i ja też bym chciał aby obaj zostali na gospodarstwie. Jednak nie wiem co będzie jak dorosną. Jeśli wybiorą inną drogę niż rolnictwo to ja nie mam zamiaru na starość siedzieć im na głowie gdzieś w mieście czy za granicą. A z tym zarządzaniem to nie zrozumiałeś o co mi chodziło. Nie mam zamiaru zarządzać gospodarstwami synów tylko jeśli zostanę bez następcy to będę zarządzał swoim a w polu będzie pracował pracownik albo firma na usłudze. Ale dzisiaj to jest takie tylko gadanie, bo najpierw trzeba dożyć do tej emerytury, a wtedy się okaże co będzie.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.239.159.107