Rzeczniczka Maspeksu Dorota Liszka podkreśliła, że produkty trafią do pacjentów oraz lekarzy, pielęgniarek i personelu, którzy dziś stoją na pierwszej linii w walce z koronawirusem.

- Pierwsze dostawy do szpitali będą realizowane już w tym tygodniu. Kolejne wedle potrzeb i zapotrzebowania szpitali - poinformowała.

Maspex wesprze szpitale we Wrocławiu, Grudziądzu, Puławach, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu, Krakowie, Warszawie, Kędzierzynie-Koźlu, Łańcucie, Łomży, Gdańsku, Kościerzynie, Wejherowie, Tychach, Raciborzu, Starachowicach, Ostródzie, Elblągu, Poznaniu i Szczecinie.

- Pomoc trafi także do Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, który został dostosowany do potrzeb kobiet w ciąży z podejrzeniem choroby COVID-19. Wsparcie produktowe otrzyma również Instytut Matki i Dziecka w Warszawie - podała Liszka.

Łącznie do szpitali przekazanych zostanie ponad 1 mln sztuk soków i musów owocowych, niegazowanej wody źródlanej, dań gotowych i dżemów, zup, makaronów i płatków oraz suplementów diety.

Przedstawicielka Maspeksu zaznaczyła, że obecnie wszystkie zakłady firmy w Polsce i za granicą pracują w ruchu ciągłym i dostarczają żywność do sklepów. - Firma wdrożyła rygorystyczne procedury, których celem jest zabezpieczenie pracowników i procesu produkcji - podkreśliła.

Grupa Maspex Wadowice posiada spółki zależne i zakłady produkcyjne w Polsce, Czechach, Rumunii, Bułgarii, na Słowacji, Węgrzech i Litwie.