Policjanci z komisariatu w Czaplinku zatrzymali mężczyznę, który odpowiedzialny jest za pięć włamań na terenie gminy Czaplinek. Doszło do nich pod koniec września br. Sprawca dokonał kradzieży maszyn leśnych, narzędzi służących do ich obsługi oraz różnych elektronarzędzi. Wartość zrabowanych rzeczy oszacowano na łączną kwotę ponad 73.520 zł.
Sprawcą okazał się 24-letni mieszkaniec gminy Borne Sulinowo. Za kradzieże z włamaniem dokonywane w warunkach recydywy grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu ustalili z kolei miejsce ukrycia skradzionych części z ciągnika Valtra oraz kombajnu zrębowego Johne Deere. Do sprawy zatrzymano 25-letniego mężczyznę, który usłyszał już zarzuty kradzieży. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży osprzętu z maszyn doszło w końcu listopada br. w gminie Lubań. Sprawca wszedł na prywatna posesję i po wyłamaniu drzwi w kabinach wspomnianych maszyn ukradł akumulatory, prowadnice, zaślepki, przewody elektryczne, skrzynki narzędziowe, lampy halogenowe, łańcuchy i przewody hydrauliczne.

Policjanci szybko namierzyli podejrzanego i ustalili miejsce przechowywania łupów. Znaleziono je w pomieszczeniach gospodarczych, które 25-latkowi udostępnił jego znajomy. Ujawniono tam również przedmioty, które mogą pochodzić z innych kradzieży. Były wśród nich m.in. felgi samochodowe i opony, wartości 1 tysiąca złotych, skradzione w listopadzie br. z szopy w Henrykowie Lubańskim.

Mienie zostało zabezpieczone celem dalszej weryfikacji – informują policjanci. 25-latek po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszał dwa zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, za co grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.