Przez cztery wieczory w Serocku, Zegrzynku, Nieporęcie i nad Jeziorem Wieliszewskim (Mazowieckie) podczas Festiwalu Filmowego im. Andrzeja Kondratiuka "Ach, czego się nie robi dla sztuki" obejrzeć będzie można filmy fabularne, serial telewizyjny i film dokumentalny. Festiwal potrwa do 2 sierpnia.
"Dziś rusza Festiwal Filmowy im. Andrzeja Kondratiuka <Ach, czego się nie robi dla sztuki>! W ciągu czterech dni - od 30 lipca do 2 sierpnia - zaprezentowane zostaną takie produkcje, jak <Gwiezdny pył>, <Hydrozagadka> i <Wniebowzięci>" - poinformował w czwartek na Twitterze Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF).
Jak wyjaśniono, pokazom filmów wyreżyserowanych przez Kondratiuka "w Serocku, Zegrzynku czy Nieporęcie towarzyszyć będą spotkania z zaproszonymi gośćmi".
Pierwszy dzień festiwalu nosi tytuł "Gzowska epopeja". Na plaży miejskiej w Serocku zobaczyć będzie można od godz. 20.30 "Gwiezdny pył" (1982), "Wrzeciono czasu" (1995) oraz "Słoneczny zegar" (1997).
31 lipca od godz. 20.30 w Wąwozie Szaniawskiego w Zegrzynku zaprezentowany zostanie czternastoodcinkowy serial telewizyjny "Klub profesora Tutki", który Kondratiuk zrealizował w latach 1966-68 na podstawie serii opowiadań urodzonego w Zegrzynku pisarza Jerzego Szaniawskiego.
Podczas trzeciego wieczoru festiwalu w Porcie Pilawa w Nieporęcie pokazane zostaną kultowe komedie z czasów PRL. Widzowie zobaczyć będą mogli "Hydrozagadkę" (1970) i "Wniebowziętych" (1973).
2 sierpnia o godz. 20.30 nad Jeziorem Wieliszewskim wyświetlony zostanie film dokumentalny pt. "Pamiętnik Andrzeja Kondratiuka" (2006), będący jego osobistym podsumowaniem życia i kariery artystycznej.
Organizatorem festiwalu jest Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie.

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)