Informując w poniedziałek o zdarzeniu podinsp. Grzegorz Osiński z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku podkreślił, iż gmina Dzierzążnia jest jednym z samorządów, który boryka się z problemem bezdomnych psów, stwarzających zagrożenie zarówno dla pieszych, jak i dla poruszających się pojazdami.

 -Mając na celu odłowienie takich psów, wolontariusze ze Stowarzyszenia +Uszy do Góry+, zamontowali przy jednej z posesji w miejscowości Nowa Dzierzążnia klatkę do odłowu zwierząt. Klatka była przytwierdzona do ogrodzenia łańcuchem i dodatkowo zabezpieczona kłódką - wyjaśnił podinsp. Osiński. Jak dodał, to właśnie wolontariusze powiadomili policję o kradzieży, do której doszło na początku lipca, przy czym klatkę wyceniono na 1400 zł.

- W wyniku podjętych czynności ustalono i zatrzymano sprawcę kradzieży, którym okazał się 24-letni mieszkaniec gminy Dzierzążnia. Sprawca przyznał się do zarzucanego mu czynu oraz wskazał osobę, której sprzedał klatkę za 20 zł. Klatkę odzyskano - podkreślił podinsp. Osiński. Zaznaczył przy tym, iż sprawcy kradzieży grozi teraz kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.