PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Mazurek: rolnictwo zostało zaniedbane za rządów PO-PSL

Mazurek: rolnictwo zostało zaniedbane za rządów PO-PSL
Fot. Shutterstock

Autor:

Dodano:

Tagi:

Rolnictwo zostało zaniedbane za rządów PO-PSL – powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek, komentując wypowiedź prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, który ocenił, że propozycje PiS dla rolnictwa przedstawione zostały „bez żadnego podłoża merytorycznego”.



- W Parlamencie Europejskim mamy posła, który się nazywa Zbigniew Kuźmiuk, który był w Polskim Stronnictwie Ludowym i który ostatnio na konferencji prasowej mówił, jak rolnictwo za rządów naszych poprzedników zostało zaniedbane. Dla mnie bardziej wiarygodna jest wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego i Kuźmiuka, który jest ekonomistą, zajmował się tymi tematami, niż szefa ludowców, który z wykształcenia jest lekarzem - powiedziała dziennikarzom Mazurek w Lublinie, poproszona o skomentowanie słów Kosiniaka-Kamysza.

- Jeżeli jest tak dobrze, to dlaczego rolnicy narzekają, dlaczego zaniedbali dopłaty dla rolników, dlaczego o to nie dbali. Nowa perspektywa finansowa dopiero się zacznie i mam nadzieję, że dopłaty dla rolników będą takie jak w starej Unii Europejskiej, a to, co dzisiaj mamy to zawdzięczamy Platformie i PSL-owi - dodała Mazurek.

Kosiniak-Kamysz w sobotę na konwencji Koalicji Europejskiej w Rzeszowie mówił min. o propozycji dla rolnictwa, które przedstawiało PiS.

Powiedział, że trzeba dbać o polską wieś i polskiego rolnika w sposób przemyślany i przygotowany, a nie "wyjść i ogłosić: +krowa plus+, +świnia plus+, bez żadnego podłoża merytorycznego, bez świadomości, o co tu chodzi". Przekonywał, że dopłaty do bydła i żywności już są, ale nie dlatego, że przyczynił się do tego obecny rząd, tylko rząd PO-PSL, negocjując unijny budżet; zarzucał też PiS brak odpowiednich działań w sprawie zwalczania ASF.

Mazurek proszona była też o komentarz do wypowiedzi Grzegorza Schetyny na rzeszowskiej konwencji. - Przez lata rządów Platformy i PSL z budżetu państwa wyciekały miliardy, nie było tych miliardów. Niech on powie, komu dawane były te koperty, wtedy my się odniesiemy do jego propozycji i do jego pytań - powiedziała Mazurek.

Lider PO Grzegorz Schetyna zaapelował w Rzeszowie o "piątkę do Jarosława Kaczyńskiego", zadał pięć pytań, na które powinien odpowiedzieć prezes PiS. Szef PO pytał m.in. o dymisje szefów MEN i MON oraz o to, jak Antoni Macierewicz zostanie rozliczony ze śledztwa smoleńskiego, a także "co się stało z kopertą od austriackiego biznesmena?".



Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (17)

  • Maurycy 2019-04-15 08:02:49
    przyjdzie taki pisowski babsztyl i bredzi trzy po trzy. Pisuary rządzą od 3 lat, mogli rolnictwo naprawić. Współczuje wszystkich wyborcom pisu - barany prowadzą jeszcze większych baranów.
    • Baran 2019-04-15 20:40:09
      Oświeć mnie wielki Maurycy na kogo głosować? Kto będzie tym wybawcą wsi???
  • rambo 2019-04-14 21:56:44
    jak slucham fafluna to zle sie robi...sprzdeali by matke by do koryta sie dostac....wspolczuje starym poczciwym dzialaczom ktorzy dzialali w Pslu w imie jakis zasad jescze w komunie ....
  • Piotr 2019-04-14 19:53:06
    Napiszcie co PO_PSL zrobiło dla rolników bo ja nic takiego niepamietam?!
    • rambo 2019-04-14 22:00:56
      piotrek frajerze jak nie pamietasz...ja pamietam sprzedawali polska ziemie kazdemu kunegundzie, ciapatemu , lekarzom z londynu, hansowi.....a polskich rolnikow traktowali jak smieci...... ach ci ludowcy obroncy koryta...
      • Wiktor 2019-04-15 20:02:17
        Masz rację, sprzedawali tylko w mniejszych ilościach... Jak to obecny minister o rolnikach mówił-,, ... ubóstwo umysłowe..."
      • ja 2019-04-15 20:29:02
        Nie o rolnikach a o działaczach Agro Uni. Także nie manipuluj.
  • CASE IH 2019-04-14 18:25:42
    Rząd PIS broni się mówiąc że rząd PO-PSL podniósł kobietom ubezpieczonym w KRUS wiek emerytalny o 7 lat z 60 na 67 lat ,ale obowiązywały wcześniejsze emerytury rolnicze 55 lat dla kobiet. W 2016 roku rząd PIS zlikwidował wcześniejsze emerytury rolnicze i tym samym podniósł kobietom wiek emerytalny z 55 na 60 lat.
    • Bieda na wsi 2019-04-15 07:33:46
      Nie dosc ze żyjecie na koszt miasta to jeszcze szybko emerytura za 130 krus?
      • Alex 2019-04-16 06:21:26
        Oddany wam na to wasze miasto tą całą zapomogę która rzekomo płynie strumieniami pieniędzy na wieś tylko niech nasze produkty mają godna cenę!
  • max 2019-04-14 16:09:51
    to PIS rozwala rolnictwo najbardziej!!!inni tez dozucili swoje 5 groszy zeby niebyło.ale takiego zwijania rolnictwa jak w ostatnich 4 latach to jeszcze niebyło!!!!stadniny koni zlikwidowane!!likwidacja hodowli swin,nagminne kontrole róznego rodzaju instytucji zeby tylko znalezc cokolwiek na tego rolnika zeby wyciagnac ostatni grosz!!!zboze z ukrainy zalewa rynek polski.niezgadzam sie umierac za głupia ukraine!!!!ceny paliw,nawozów,srodków ochrony roslin do góry!!!!niesprawiedliwa pomoc suszowa jednemu 1000 na hektar a drugiemu 250 przy poruwnywalnych stratach!!!!!wprowadzono chory program o azotanach nikomu niepotrzebna kupa papierów,kozysc dla srodowiska zadna!!!!wilki zjadaja nasze krowy,bo wilk wazniejszy od rolnika!!!powoli wchodza nowe wymagania dotyczace bydła za pare lat srednich hodowców juz niebendzie małych dawno juz zniszczyliscie!!!!!jeden wielki haos!!!!!niegłosowac na PIS!!!!!Banda kłamców i oszustów!!!!!
    • Ja 2019-04-14 16:49:24
      Te całe stadniny to istnieją tylko dla pokazu i nie mają nic wspólnego z rolnictwem a tym bardziej z jego kondycją Pewnie .musi przyjsć PO to nie będzie kontroli wogóle, zniosą nam świadectwa pochodzenia zwierząt suszowe dostaną wszyscy chętni. Rolnikom obniżą wiek emerytalny przecież mogą bo to oni go podnieśli. U swoich kolegów w Raichu załatwią nam większe dopłaty przeciez kogo jak kogo ale ich łunia słucha. Ceny na produkty rolne beda gwarantowane przez Tuska. Taka będzie sielanka na wsi za PO tylko idzcie do wyborów i zagłosujcie na partie popieraną przez obce media.
    • Biała 2019-04-14 19:20:28
      bycie rolnikiem w epoce dolnej zmiany jest przekleństwem każda branża w rolnictwie jest powaźnie zagrożone ....