Komenda Powiatowa Policji w Jaworze (woj. dolnośląskie) prowadzi pod nadzorem prokuratury śledztwo w sprawie ponad milionowego oszustwa, dokonanego na szkodę spółdzielni rolniczej z powiatu wałbrzyskiego. Śledczy ustalili, że 43-letni prezes spółki działających na terenie powiatu jaworskiego, wiedząc że jego firma jest niewypłacalna, dokonywał zamówień brojlerów kurzych z odroczonym terminem płatności.

Sprawa wyszła na jaw w grudniu ubiegłego roku, kiedy prezes wspomnianej spółdzielni rolniczej zawiadomił prokuraturę o oszustwie dokonanym na jego szkodę. Jak ustalili śledczy, 43-letni mężczyzna zarządzający spółką z powiatu jaworskiego, w okresie od października do grudnia 2019 r. dokonywał w tej spółdzielni zamówień brojlerów kurzych z odroczonym terminem płatności. Łącznie zamówił drób za ponad milion złotych. Według policji, prezes wspomnianej spółki zdawał sobie sprawę, że jego firma zakończy wkrótce działalność i nie wywiąże się z zaciągniętych zobowiązań finansowych.

„Zebrany w toku śledztwa materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 43-letniemu prezesowi zarzutu oszustwa w mieniu o znacznej wartości. Mając na względzie wysokość wyrządzonej szkody, nadzorujący śledztwo prokurator ustanowił na rzecz pokrzywdzonej spółdzielni przymusową hipotekę, zabezpieczając mienie o łącznej wartości 860 tys. złotych na nieruchomościach będących własnością podejrzanego” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Jaworze.

43-latek stanie wkrótce przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.