Jak informują organizatorzy Olimpiada jest współzawodnictwem z zakresu szeroko rozumianej wiedzy rolniczej, zarówno praktycznej jak i teoretycznej. Uczestniczą w niej uczniowie szkół średnich, kształcących na kierunkach rolniczych oraz osoby posiadające wykształcenie rolnicze na poziomie co najmniej średnim(limit wiekowy - od 17 do 40 lat).

W celu wyłonienia najlepszego z najlepszych, wzorem lat poprzednich rywalizacja młodych producentów rolnych przebiegać będzie trójetapowo, z finałem krajowym w dniach 12–13 marca 2010 r., podczas XVI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej „AGROTECH” w Kielcach.

- Pragniemy zainteresować Państwa kolejną edycją Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, wierząc iż towarzysząca zmaganiom intelektualnym rywalizacja, przyczyni się do utrwalenia pozytywnych idei wśród młodzieży. Organizując kolejną edycję Olimpiady, Związek Młodzieży Wiejskiej zachęca by w zdobywaniu wiedzy, wymianie poglądów i doświadczeń, określaniu wspólnych priorytetów i kierunków rozwoju rolnictwa, wreszcie poznawaniu nowych ludzi i zawieraniu przyjaźni, uczestniczyło jak najwięcej młodych ludzi związanych ze środowiskiem wiejskim. Laureaci naszych poprzednich edycji to dziś najlepsi producenci rolni w kraju. Wiedza, doświadczenie i znajomości zdobyte podczas kilkumiesięcznych zmagań eliminacyjnych sprawiły, iż łatwiej jest im odnaleźć kierunek i cel rozwoju polskiego rolnictwa – mówi Michał Modrzejewski, prezes zarządu krajowego ZMW.

Źródło: farmer.pl