Morawiecki pytany o ewentualne zmiany w rządzie, przypomniał, że rekonstrukcja miała miejsce po wyborach - latem zeszłego roku.

- Nie chciałbym za szybko wracać do tego, ale przy założeniu, że oczywiście każdy z nas podlega ocenom, bo to jest normalne i do tego każdy z nas się przyzwyczaił - mówił szef rządu.

Pytany, czy dostrzega szansę na wygranie przez Zjednoczoną Prawicę kolejnych wyborów, odparł, że jest szansa także na kolejne kadencje. "Uważam, że jest szansa nie tylko na jedną kadencję, ale na kolejne. Przy czym trzeba oczywiście wsłuchać się w tony, w problemy, które płyną do nas od społeczeństwa" - ocenił. "Będziemy wsłuchiwać się w głosy, potrzeby, preferencje, obawy społeczne. Będziemy starali się je w najlepszy sposób zaadresować" - dodał.

Szef rządu stwierdził, że jego obóz polityczny broni "wartości, tradycji, kultury polskiej", ale będzie reagować na zmiany i wyzwania XXI wieku.

- To nie jest Polska XIX- lub XX-wieczna. W XXI wieku musimy odpowiedzieć na wyzwania XXI wieku. Chcemy kultywować, krzewić wolność po to, żeby była swoboda podejmowana nowych wyzwań, eksperymentowania i my to doskonale rozumiemy - przekonywał Morawiecki.

Pytany o obecne poparcie w sondażach odparł, że podchodzi do nich "z dystansem", a aktualne wyniki - jego zdaniem - wskazują na "zmęczenie" społeczeństwa pandemią.