Morawiecki mówił, że dla jego ekipy ważne jest, aby z jednej strony podnosić standard życia Polaków do poziomu europejskiego, a z drugiej strony, aby "utrzymać jak najwięcej pięknych polskich tradycji, polskiej kultury".

- I właśnie Koła Gospodyń Wiejskich to kwintesencja tego, tak jak mówimy: to kobiety gospodarne i wspaniałe, bo z jednej strony pokazują nam, jak dbać o naszą tradycję, naszą kulturę, naszą kuchnię też, kuchnię staropolską- powiedział premier, zaznaczając że z drugiej strony polska wieś się bardzo modernizuje i że to jest proces, który wspiera rząd.

- Stąd też nasze programy rozwoju dróg lokalnych, aby podłączać nasze wsie, małe miasteczka do całego krwioobiegu gospodarczego. Muszę powiedzieć, że akurat Koła Gospodyń Wiejskich, z całą tą tradycją, oprawą sceniczną, to jest coś, co działa na wyobraźnię - mówił Morawiecki. Wskazywał, że niektóre z kół liczą ponad 100 lat. - To jest przepiękna polska tradycja i za jej przechowywanie chciałem raz jeszcze podziękować - mówił premier.

Czytaj więcej:  Kiedy Solejukowa sprzeda pierogi?