Zdarzenie miało miejsce w czwartek, około godz. 19.30 na drodze powiatowej w pobliżu miejscowości Lichnówki. Funkcjonariusze z komendy powiatowej w Malborku ustalili, że mężczyzna kierujący ciągnikiem rolniczym z doczepionym opryskiwaczem nie upewnił się, czy może skręcić w lewo, zaczął zjeżdżać na pole i uderzył w wyprzedzający go motor marki honda.

Policjanci udzielili niezbędnej pomocy poszkodowanym. 39-letniego motocyklistę z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że kierowca traktora nie posiadał uprawnień do prowadzenia takich pojazdów.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Droga przez ponad 3 godziny była zablokowana, samochody kierowano objazdem. Teraz śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia. Wstępne ustalenia wskazują jednak na winę traktorzysty, który zajechał drogę motocykliście skręcając w lewo.