PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Myśliwy na polowaniu postrzelił kolegę

Myśliwy na polowaniu postrzelił kolegę
Z ustaleń wynika, że strzał padł z tzw. kniejówki, czyli broni kombinowanej stanowiącej połączenie sztucera i strzelby, zdjęcie ilustracyjne: Shutterstock

Do przykrego wypadku doszło na polowaniu w okolicach Szczecinka w województwie zachodniopomorskim.



Policja wyjaśnia okoliczności i przyczyny wypadku, wskutek którego z broni myśliwskiej postrzelony został mężczyzna. Doszło do niego w miniony piątek około godz. 23 w lesie na terenie gminy Grzmiąca, w powiecie szczecineckim.

Jak donosi lokalny serwis iszczecinek.pl, broń wypaliła, gdy dwóch mężczyzn wsiadało do samochodu po zakończonym polowaniu. Jeden z nich został poważnie raniony w nogi i trafił do szpitala. Jak podają lokalne media, konieczna była operacja kończyn, ale nie wiadomo, na ile poważne były to obrażenia.

Z ustaleń wynika, że strzał padł z tzw. kniejówki, czyli broni kombinowanej stanowiącej połączenie sztucera i strzelby. Policja bada sprawę pod nadzorem prokuratury.



Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (15)

  • Wywody 2021-12-07 21:52:41
    G. Tomczyka: „wypadków jest coraz więcej”, ale „nikt takich statystyk nie prowadzi”. Red. Tomczyk wie, że jest ich coraz więcej, choć nikt tego nie liczy. …..To jest rzetelna informacja redakcji Farmera. … „nie znam się, ale chętnie się wypowiem”, że szkolenia myśliwych są na złym poziomie. Za to szkolenia redaktorów są na świetnym poziomie, ale w manipulacji informacją. Red. Tomczyk nie zauważa, że ponad 25.000 myśliwych to rolnicy. Dla G. Tomczyka myśliwi to Marsjanie, nie z tej planety, jakiś obcy podgatunek. Myśliwi to rolnicy, ci strzelający do innych myśliwych też.
  • Cov 2021-12-07 19:11:40
    Oj uprzywilejowana kasta nie lubi jak się mówi o nich prawdę, oj, nie lubi! Redaktor opisał fakt publicznie znany i od razu nożyce się odezwały!
  • Buce z piórkiem 2021-12-07 17:53:02
    Farmer od lat konsekwentnie wyszukuje informacje o myśliwych, aby rozbujać nienawiść rolników do myśliwych i odczuć radość z czyjegoś nieszczęścia. Redakcja (zazwyczaj te wiadomości podpisuje red. Tomczyk, teraz się ukrył za „redakcja”) otrzymuje „podziękowania” za informacje o „zgrai porąbanych czubków” czyli o myśliwych. Farmer ma ewidentnie zlecenie, aby propagować nastawienia antyłowieckie pośród rolników. Czuję tu sympatie do ekoterrorystów i lobby antyłowieckiego ze strony portalu rolniczego Farmera. Red. Tomczyk twierdzi, że „wypadków u myśliwych jest ostatnio coraz więcej” oraz „świadczą o poziomie wyszkolenia myśliwych”. Tomczyk już wielokrotnie się wykazał całkowitym brakiem wiedzy o łowiectwie. Pomówienia i szkalowanie myśliwych, jakoby ich myśliwych wyszkolenie było złe – to świadome działanie red. Tomczyka i redakcji Farmera, aby dyskredytować, opluwać i pohańbić polskich myśliwych. Tomczyk nawet nie wie, na czym polega szkolenie myśliwych, a wypowiada się jako „znawca”…prymitywne dziennikarstwo „wypadków jest coraz więcej” – szkalowanie, nie poparte żadnym badaniem czy statystyką to standard w wykonaniu red. Tomczyka.. A nazywanie myśliwych „zgrają porąbanych czubków” to zupełnie nowy prymitywny poziom redakcji Farmera..
    • Grzegorz Tomczyk 2021-12-07 19:33:13
      Z tego roku: postrzał naganiacza na Pomorzu, zastrzelona krowa i dwa konie (pomylone z dzikami). W ub.r. - postrzał nastolatka w Lubelskim, postrzał myśliwego w Opolskim, postrzał kobiety w Łódzkiem, koń na Dolnym Śląsku. To tylko tak na szybko z mojego archiwum, bo nikt nie prowadzi statystyk dotyczących "błędów" myśliwych i pewnie nie o wszystkich dowiadują się media. Nie stawiam sobie za cel skłócania rolników z myśliwymi, ale uważam że rolnicy mają prawo o takich wypadkach wiedzieć. Choćby dlatego, że polowania odbywają się w pobliżu ich pól i gospodarstw.
      • Sub 2021-12-07 20:20:39
        Ok Ok Panie Grzegorzu. ważne że piszecie również o pijanych rolnikach itp.
      • Karo 2021-12-07 20:46:17
        Sub Ale info o pijanym rolniku nie robi takiego wrażenia jak wywinie coś myśliwy
      • Rolnik 2021-12-07 21:52:21
        Dziękujemy Panie redaktorze. Szacunek za to ,że nie daje się Pan zastraszać jakiemuś bucowi z piórkiem który myśli,że jest kimś lepszym. Obracam się w kręgach łowieckich i wiem jaki tam panuje fałsz,zakłamanie i obłuda.
      • Grzegorz Tomczyk 2021-12-08 11:54:07
        Zapomniałem do moich statystyk dodać wypadek z Kaszub z br. - postrzał 14 -latka pomylonego przez myśliwego z dzikiem
  • Max Wlkp 2021-12-07 16:02:47
    Co chwilę jakiś postrzelony, pewnie bezpieczniej by było jak by rolnicy sami zrobili z dzikami porządek, na pewno asf by nie było. Do lochy nie strzelą bo w przyszłości nie było by zabawy, ale do człowieka się zdarzy.
  • Marcin 2021-12-07 15:17:46
    FARMER - portal nowoczesnego rolnika , informacje z sektora rolniczego Ja się pytam po co przekazujecie takie informacje na tym portalu, Szanowny redaktorze czy Ty jesteś p...j...y?
    • Dziękuję redaktorowi za informację o czubkach. 2021-12-07 15:43:48
      Szkody łowieckie to temat bardzo ważny i dotyczący nowoczesnego rolnictwa. Wstydzisz się tego,że jakiś nawalony psychol strzela gdzie popadnie a teraz będzie udawał,że to rykoszet? Jesteście zgrają porąbanych czubków i niech każdy ma tego świadomość.
      • Gość 2021-12-07 17:31:13
        Punkt widzenia zależy o punktu siedzenia. Mój sąsiad zawsze jęczał na myśliwych ze strzelają do sarenek a jak mu wpadła pod samochód i rozwaliła jego auto to krzyczał że trzeba wszystko wystrzelać. A co do uwłaczania danej grupie społecznej zniżasz się do poziomu człowieka beż mózgu i nic dodać i nic ująć taki cep typowy
    • Grzegorz Tomczyk 2021-12-07 16:53:59
      Szanowny Panie, to są informacje ogólnie dostępne i publiczne. Tematy z zakresu łowiectwa i leśnictwa, jako dziedzin działalności ściśle powiązanych z rolnictwem, od zawsze goszczą na łamach naszego portalu. I nie widzę powodu, aby tej informacji nie przekazywać naszym Czytelnikom. A że takich wypadków jest ostatnio być może więcej, i nie świadczą one dobrze o poziomie wyszkolenia myśliwych, to już niestety nie moja wina.
      • Hendryk 2021-12-07 18:12:50
        Panie Redaktorze. Często bywa tak, że komuś jakaś żyłka gdzieś tam się się rozluźni... Tacy jesteśmy. Co do myśliwych, to też zauważyłem, że to kolejna 'kasta' łażąca mi po uprawach i dezorganizująca mój spokój. Poza tym mam też znajomych "myśliwych"... Wszyscy o tym wiedzą - a tylko niektórzy podnoszą temat! A po polach lepiej mi nie łaźcie... Darz Bór! :-)
      • Lemiesz 2021-12-07 19:17:16
        Henryk przecież Ty nie masz pola

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.161.98.96