PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Myśliwy postrzelony na polowaniu

Myśliwy postrzelony na polowaniu Mysliwy został trafiony rykoszetem w czasie polowania na dziki, Foto: Pixabay

W trakcie zbiorowego polowania na dziki na Dolnym Śląsku ciężko ranny został jeden z myśliwych.



Jak donosi portal tvn24.pl, poszkodowany to 50-letni uczestnik polowania, jeden z myśliwych. W czasie polowania na dziki z nagonka został on postrzelony w okolice głowy przez innego myśliwego. Postrzał miał być skutkiem rykoszetu – informuje stacja.


Zdarzenie miało miejsce wczoraj przed południem, w pobliżu Uliczna w gminie Łagiewniki, w powiecie dzierżoniowskim (woj. dolnośląskie). Według informacji przekazanych przez policję, postrzelony myśliwy został przewieziony do szpitala. Lekarze określili jego stan jako ciężki.


Wszystko wskazuje na to, że doszło do nieszczęśliwego wypadku. Sprawę bada jednak Prokuratura Rejonowa w Dzierżoniowie.



Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (84)

  • Ania 2019-11-18 13:30:28
    Do AS.Masz troche racji ale nuestety ten ASF to czesto gesto lipa...Nie cchce wctym niwhscu wyoowuadac sie w tym temacie.Gdzie jest ASF to jest a gdzie jest on....potrzebny..medualniecto juz inna kwestia.
  • As 2019-11-16 23:52:04
    @Yugo Nie spotkałem się z sytuacją abym musiał watache dzików wyganiać z pola. Nawet jeśli rozwala ogrodzenie to trudno to tylko "płot" zniszczą zasiewy no trudno. Bez ogrodzenia też niszczyły że nie było czego zbierać. Dlaczego mam się tym martwić kiedy mnie to nie dotyczy? Jeśli się zdarzy to sobie jakoś poradzę i zrobię z nimi porządek tylko nie powiem tutaj publicznie jak. @Pirat dziwne że opinie o rolnikach i ich podejściu do Myśliwych czerpiesz z internetu. Na żywo też Ci mówią że jesteś "Ubekiem" ? no wątpię. Nie chcesz nie musisz pilnować mnie łaski nie robisz ja sobie jakoś poradzę. @Ania U mnie aż takich ilości dzików nie ma ale szkody są i inną zwierzyna też je powoduje. Po odszkodowania nie biegam a pola przy lesie też mam i staram się jak mogę chronić przed stratami. Materiał siewny trzeba kupić, zaorac, uprawić, pryskać kilka razy jeszcze zebrać plon i podatek zapłacić i nikogo nie interesuje czy zebrałeś coś czy zwierzyna wszystko zniszczyła. Masz pole to plac. Nie mówię że myśliwy nie potrzebny ale.....
    • Ania 2019-11-17 09:35:25
      Ale ja cie doskonale rozumiem.Znam probkemy rolnikow i wiem jak czesto wygladaja uprawy.Oczywiscie ze nie tylko dziki robia szkody...Doskonale o tym wiem.Ale mysliwi tez zdaja sobie sprawe z sytuacji.Oni naprawde nie sa wrigami mysliwych...chca pomagac i im tez zalezy by szkidy byly hak najmniejsze.Trzeba sie dofadac u wspolpraciwac bo tylko polaczine sily dadza sensowne efekty.Rak mysle.
      • As 2019-11-17 16:18:46
        @Ania No zobaczymy jak będą pomagać gdy asf rozwlecze się na dobre na zachodzie kraju. To będzie prawdziwy sprawdzian dla Myśliwych i Rolników.
  • Pirat 2019-11-16 08:10:57
    Spędziłem wiele nocy na pilnowaniu chłopskiej kukurydzy, lub kartofli, pewnego dnia jeden z kolegów powiedział tak_______, po co my im tak pilnujemy upraw przeczytaj sobie rolnicze portale i zobacz jak nas wyzywają od ubeków i deb...li. Od tamtej pory dałem sobie spokój z pilnowaniem rolniczych upraw.
    • Ania 2019-11-16 18:23:35
      No i widzisz.To jest wlaśnie to o czym mowie i wcale Ci sie nie dziwie ze Ci sie odechciało.Mi rez nie chcialoby sie kiwnac palcem.Ale nie wszyscy rolnicy sie tak zachowuja.Niektorzy sa wdzieczni sami prosza o oomoc czesto podpowiadaja gdzie widzieli zwierzyne.Wszystko trzeba wypośrodkowac.
  • As 2019-11-16 07:08:38
    @Yougo U mnie jeszcze nie weszły więc nie mam takiego problemu. Każde ogrodzenie ma przecież bramę tyle że zwierz ciężko ma do niej potem trafić. Ale skoro są takie watachy po tyle dzików albo jak pisze @Anna jedna watachy 30 sztuk za chwilę kolejna 30 sztuk to chyba jest coś nie tak z odstrzałem i za dużo coś tej zwierzyny się narobiło. Przy normalnej ilości zwierzyny ogrodzenie się sprawdza bo jak nie wejdą do mnie to zadowolą się tym co mają sąsiedzi. Jeśli jest za dużo a nie mają co jest to w desperacji idą jak opisujesz na wszystko. Nie dziwię się że ogrodzenia denerwują skoro nawet jest zawiść między rolnikami, ten ogrodził i mu nie wchodzą a teraz zwierzyna idzie do nas żreć i już jest złość jeden na drugiego.
    • Yugo 2019-11-16 07:59:03
      AS......nie odpowiedziałeś mi na pytanie, co zrobić aby skutecznie i bezpiecznie podkreślam bezpiecznie pozbyć się watahy dzików która dostała sie do środka po sforsowaniu siatki.
      • Ania 2019-11-16 20:33:29
        Poprosic mysliwych.Zrobia z tym porządek a potem załatać siatkę..Wszystko zalezy tez od tego co jest na polu bo w kukurydzy bezpiecznie nie bedzie...
    • Ania 2019-11-16 18:31:39
      Nie.Mozesz wierzyc.Z odstrzalami jest wszystko ok.Tam sa igromne gospodarstwa wielkoobszarowe tony zarcia dla zwierza.W kolach strzelaja rakie ilosci zwierzat ze dech zapiera...Male zaludnienie spokoj karma...W zeszlym tygodniu na polach widzialam w ciągu trzech dni dwie watachy bo blisko 40 szt.ale jest huczka wiec...grupuja sie...Uwierzcie mysliwi maja co robic bo przeciez sa plany lowieckie ....i to takie ktorych w moim regionie raczej sie nie spottka.W ksiazkach wpisy tu dzik tam dzik tu jelen tam dzik...Zeby mozna bylo wstawiac tu filmiki to bym Wam pokazala ze nie jest to wymysl.A pola w niektorych miejscach wygladaja zalosnie.Wszyscy robia co moga by sie wspierac wzajemnie...To samo byli na Bialej Podlaskiej...ale tam swoje zrobil ASF...
  • Yugo 2019-11-16 04:58:10
    Jestem myśliwym od dawna,...często dłużej niż tu niejeden user ma lat, fala nienawiści pisana przez rolników lub przez zielonych oszołomów którzy podszywają się pod rolników jest duża, często zniechęca myśliwych do współpracy z rolnikami. Ale zmienię temat,...grodzenie w celu zmniejszenia szkód,...... walka ze zwierzyną jest trudna gdyż jest ona bardzo inteligentna, przed laty moje koło kupiło dla rolników 9 elektrycznych pastuchów, moim zadaniem było monitorowanie jednej z upraw kukurydzy ogrodzonej pastuchem. Gdy kukurydza podrosła i kolby zaczęły być słodkie, dziki nisko przy ziemi wkładały gwizd/ łeb/ i podgryzały łodygę która kładła się na druty i je przygniatała do ziemi po tym jakby moście z łodyg spokojnie wataha dzików weszła w kukurydzę. Przypadek drugi,..... rolnik wziął rano akumulator od pastucha aby go naładować, zawiózł go około 22 w nocy, wataha wyczuła że nie ma prądu i weszła do kukurydzy...... Przypadek 3,... koło w 50% dopłaciło do siatki leśnej rolnikowi w celu ogrodzenia pola, niestety dziki w jednym miejscu wciskały łeb /gwizd/ w oczko siatki aż tak rozepchnęły że swobodnie przeszły przez tą dziurę. Jak wataha weszła to jej już nie sposób z niej wypędzić. ........A ty AS, jak sobie wyobrażasz taką sytuację, powiedz w jaki sposób byś je przegonił.
    • Ania 2019-11-16 18:38:25
      To jest wlasnie to o czym mowie.Zwierzyna jest inteligentna.AS mowi ze zwierzyna ma pozniej trudno trafic do bramy w grodzeniu.Nic bardziej mylnego.Zwierzyna jak trafi raz i ja sforsuje to już koniec.I nie musi to byc brama , moze to byc dziura zrobiona przez rozpedzonego dzika...wala w siate i...gotowe...Doskonale wiem o czym piszesz i wiem ze kazde slowo to 100% fakty.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.94.129.211