- Ostatnie dni lutego przyniosły kolejną przecenę na stacjach paliw, a największy spadek dotyczy oleju napędowego, którego litr w niektórych lokalizacjach kosztuje nawet poniżej 7 złotych - poinformowali w analizie przedstawiciele e-petrol.pl

Spadki cen paliw na stacjach

Według analityków portalu e-petrol.pl w środę przeciętnie za litr diesla kierowcy płacą 7,14 zł, tj. aż o 14 groszy mniej niż przed tygodniem.

- O 3 grosze w porównaniu do wyników ostatniego notowania jest także tańsza benzyna Pb95, której średnia ogólnopolska cena wynosi 6,69 zł/l - podali. Jak dodali, potaniał też autogaz - przeciętnie jego litr kosztuje 3,19 zł, czyli o 6 groszy mniej niż tydzień temu.

Z informacji portalu wynika, że na paliwowej mapie Polski wyróżnia się dziś województwo łódzkie, w którym najmniej płaci się za tankowanie benzyny Pb95 - 6,61 zł/l, najniższe ceny diesla odnotowano w województwie świętokrzyskim, za który przeciętnie płacono 7,06 zł/l. Autogaz z ceną 3,15 zł/l jest najtańszy w Wielkopolsce.

Natomiast najwięcej za benzynę 95-oktanową i autogaz płacono na Dolnym Śląsku - odpowiednio: 6,78 i 3,27 zł/l. Olej napędowy najdroższy jest na Mazowszu - 7,23 zł/l.