Poranek w warmińsko-mazurskim jest bardzo rześki - w wielu miejscach temperatura nie przekracza 12-13 stopni. Do tego jest mgliście i jadący wzdłuż brzegów jezior winni szczególnie uważać na słabą widoczność.

Synoptyk IMGW Anna Woźniak w rozmowie zapowiedziała, że w sobotę na Warmii i Mazurach nie ma co liczyć na plażowanie - temperatura w regionie nie przekroczy 20 stopni C. - Spodziewać się należy przelotnych opadów deszczu, a nawet burz z gradem. Grad będzie niewielki, ale może go spaść sporo, w niektórych ogródkach może się zrobić biało - przekazała Anna Woźniak. Dodała, że burzom będą towarzyszyły porywy wiatru do 75 km na godz., poza tym wiatr będzie wiał czasem 50 km na godz.

W związku z prognozami żeglujący po Wielkich Jeziorach Mazurskich winni w sobotę zwracać szczególną uwagę na maszty ostrzegawcze - gdy będzie nadciągała burza będą one szybko migały jaskrawym światłem - należy wówczas jak najprędzej spłynąć do brzegu.

Wybierający się na Pola Grunwaldu powinni zabrać ze sobą parasole i ubrać się tak, by w razie intensywnego deszczu, czy gradu nie przemoczyć się. Burze najbezpieczniej jest przeczekać w samochodach - na Polach Grunwaldu nie ma wiat, czy zadaszeń dla większej ilości ludzi.

Noc z soboty na niedzielę będzie chłodna - temperatura wyniesie od 9 do 11 stopni C., do tego wystąpią zanikające opady deszczu, wiatr będzie słaby i umiarkowany.

- W niedzielę w regionie nadal prognozujemy przelotny deszcz, ale już bez burz. Maksymalna temperatura wyniesie 20 stopni, do tego umiarkowany wiatr północno-zachodni - zapowiedziała Anna Woźniak.