- Prace związane były z przebudową, rozbudową oraz zmianą sposobu użytkowania budynków gospodarczych. Zespół budynków powstał w 1885 roku i służył głównie do przechowywania zbóż, suszonek, a także utrzymaniu zwierząt gospodarskich - wyjaśniła rzeczniczka Uniwersytetu Rolniczego Izabella Majewska.

Wartość robót to prawie 5,5 mln zł (bez robót dodatkowych wartych prawie 174 tys. zł).

Przebudowany obiekt przy ul. Balickiej 253 składał się z trzech połączonych ze sobą budynków: dwupiętrowego spichlerza oraz parterowego budynku inwentarskiego i budynku magazynowego. Od momentu przejęcia nieruchomości przez uczelnię obiekt ten wykorzystywany był w głównej mierze jako pomieszczenia gospodarcze, a w części budynku magazynowego funkcjonowało laboratorium prowadzone przez Wydział Rolniczo-Ekonomiczny.

Przed remontem powierzchnia budynków wynosiła prawie 718 m kw., teraz wynosi - ponad 1 tys. m kw. Po przebudowie w kompleksie mieszącą się sale wykładowe i ćwiczeniowe, pokoje pracy cichej oraz kącik gastronomiczny. Budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Inwestycja została przeprowadzona z dużą dbałością o zachowanie elementów historycznych, dzięki czemu możemy teraz podziwiać zabytkowe wątki kamienne i ceglane - zaznaczyła rzeczniczka uczelni.

Inwestycja została doceniona w kategorii: edukacja i oświata. W 12 kategoriach do konkursu zgłoszono 460 realizacji z całego kraju. Nagrody zdobyły m.in. zespół pojezuickich obiektów zabytkowych w Rawie Mazowieckiej (kategoria zabytki), zmiana przebiegu drogi wojewódzkiej 178 w Obornikach (kategoria drogi), remont elewacji kościoła św. Stanisława Męczennika w Starym Bielsku (kategoria elewacje i termorenowacje), park przy ul. Bałtyckiej w Grodzisku Mazowieckim (kategoria tereny zielone).