Instytut meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że w tym tygodniu Polska podzieli się na cieplejsze południe i wyraźnie chłodniejszą północ. Nadal będą występować przelotne opady deszczu i burze.

Jeszcze w poniedziałek rano IMGW prognozował zachmurzenie umiarkowane, miejscami - zwłaszcza we wschodniej połowie kraju i nad morzem - przelotne opady deszczu i lokalnie burze z gradem. Prognozowana suma opadów w centrum i na wschodzie kraju miała osiągnąć wartość od 10 do 25 mm, a na południu i południowym wschodzie od 25 do 45 mm. Temperatura maksymalna od 26 st. C na Pojezierzu Pomorskim do 31 st. C w centrum, a na południowym wschodzie - do 33 st. C. Chłodniej miało być nad samym morzem - około 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, a nad morzem okresami dość silny w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich. Porywy wiatru w burzach od 70 do 85 km/h.

We wtorek po nocnych opadach i burzach według IMGW ma być całkiem pogodnie. W dzień na północy i wschodzie miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 24 st. C w województwach północnych do 27 st. C na południu, nad samym morzem około 19 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany i porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W środę zachmurzenie ma być na ogół umiarkowane. Miejscami przelotne opady deszczu, w południowej połowie kraju burze z gradem. Temperatura maksymalna od 19 st. C nad samym morzem do około 28 st. C w centrum i do 30 st. C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W czwartek, piątek i sobotę zachmurzenie ma być na ogół umiarkowane. Miejscami przelotne opady deszczu. W piątek miejscami w całym kraju, a w sobotę w górach burze. Temperatura maksymalna od 24 do 28 st. C na przeważającym obszarze; chłodniej na krańcach północnych od 19 do 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy do 65 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W niedzielę pochmurno i z opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 16 st. C na zachodzie do 21 st. C w centrum i na wschodzie, tylko na południowym wschodzie od 25 do 27 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, jedynie na południowym wschodzie początkowo z kierunków południowych.