Szef resortu rolnictwa przekazał w czwartek na Twitterze, że w spotkaniu z rolnikami i organizacjami rolniczymi w ministerstwie bierze także udział premier Mateusz Morawiecki. - Nie ma ważniejszej sprawy niż rolnictwo - mówił podczas spotkania Morawiecki.

Jak wyjaśniono rozmowy dotyczą bieżącej sytuacji w rolnictwie i możliwości rozwiązywania trudności związanych z funkcjonowaniem branży rolno-spożywczej.

Ministerstwo rolnictwa przypomniało, że ogłoszony został program wsparcia dla hodowców utrzymujących trzodę chlewną szacowany na 200 mln zł. - Apeluję do rolników, aby korzystali z tych środków. Jest to odpowiedź na postulaty rolników i realizacja oczekiwań - mówił minister.

Puda ponadto przekazał na Twitterze, że na realizację form pomocy oraz wsparcia dla rolników poszkodowanych w wyniku strat związanych z pandemią, chorobami zwierzą, klęskami żywiołowymi, upadłością pośredników zaplanowano blisko 1,75 mld zł. Dodał, że do tej pory wydano już ponad 640 mln zł, a do rozdysponowania pozostało ponad 1,1 mld zł.