"W niedzielne popołudnie i wieczór na całym obszarze kraju występować będą intensywne opady deszczu związane z głębokim ośrodkiem niskiego ciśnienia" - przekazała PAP Ewa Łapińska, dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Padać będzie przede wszystkim w Wielkopolsce, na Mazowszu, Pomorzu, Warmii i Mazurach.

"W północnej połowie kraju pada deszcz, a w południowo-wschodniej oprócz przejściowych opadów deszczu występują także burze" - dodała synoptyk.

Układ niskiego ciśnienia przemieszcza się na północny-wschód, dlatego w nocy z niedzieli na poniedziałek to właśnie w tym obszarze padać będzie najintensywniej.

2 maja wieczorem temperatura w północnej połowie kraju wynosić będzie ok.6-8 stopni, a w południowej - nawet 10-14 stopni. Ewa Łapińska powiedziała, że w związku z dużą wilgotnością powietrza, temperatura będzie odczuwalna jako niższa niż wskazywać będzie słupek rtęci.

W nocy temperatura będzie spadała. "Na Warmii i Mazurach oraz na Suwalszczyźnie może być w nocy około zera stopni. Mogą tam również wystąpić opady śniegu do 5-6 cm, ale nie będzie on długo zalegał. Śnieg może spaść także w rejonach podgórskich oraz w Sudetach" - podaje dyżurny synoptyk.