71-letni gospodarz trafił do szpitala w ciężkim stanie, po tym jak przejechał po nim ciągnik rolniczy. Do wypadku doszło podczas naprawy pojazdu, w jednym z gospodarstw w gminie Kańczuga, w powiecie przeworskim na Podkarpaciu.

Jak ustalili policjanci, rolnik remontował traktor. W pewnym momencie stojąc obok pojazdu nachylił się i sięgnął do stacyjki pojazdu. Gdy uruchomił silnik, ursus ruszył, gdyż był zostawiony na biegu. Mężczyzna został wciągnięty pod tylne koło i traktor po nim przejechał. Zatrzymał się dopiero w ogrodzie u sąsiada, po tym jak staranował ogrodzenie posesji.

71-latek doznał bardzo poważnych obrażeń i został przewieziony do szpitala. Policjanci z komendy w Przeworsku ustalają okoliczności zdarzenia i apelują do wszystkich rolników, o zachowanie ostrożności podczas wykonywania prac w gospodarstwie.

„Rutyna i pośpiech mogą mieć tragiczne skutki. Uważajmy zwłaszcza podczas wykorzystywania w codziennych pracach urządzeń mechanicznych. Każdą czynność, nawet taką, która wykonywana była już wielokrotnie, należy robić z należytą starannością, bez pośpiechu i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa” – radzą policjanci.