Zatrzymania 28-letniego, nietrzeźwego kierowcy samochodu ciężarowego marki Scania, przewożącego duży traktor, dokonali policjanci z Gryfic (woj. zachodniopomorskie). Mężczyzna w trybie przyspieszonym stanął już przed sądem. Postawiono mu zarzuty kierowania ciężarówką w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz znieważenia funkcjonariuszy policji.

Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych. Dyżurny policji w Gryficach otrzymał zgłoszenie o kierowcy samochodu ciężarowego, wjeżdżającego od strony Płotów do Gryfic, który stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Funkcjonariusze drogówki szybko namierzyli ciężarówkę, bo przewoziła ona ciągnik rolniczy. Podjęli próbę zatrzymania tira do kontroli, ale kierowca mimo dawanych sygnałów do zatrzymania kontynuował jazdę. W trakcie ucieczki wjeżdżał na chodnik i staranował barierki ochronne, którą ciągnął potem za pojazdem.

Uciekinier zatrzymał się po kilkuset metrach. Podczas interwencji 28-latek zachowywał się agresywnie, stawiał opór i ubliżał funkcjonariuszom, używając wulgarnych słów. Po badaniu alkomatem okazało się, że kierowca, mieszkaniec powiatu człuchowskiego, ma w organizmie 1,74 promila alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany, stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu. W przeszłości był już karany za jazdę w stanie po użyciu alkoholu. Sąd Rejonowy w Gryficach zajął się wymierzeniem mu kary w trybie przyśpieszonym - wymierzył młodemu mężczyźnie karę grzywny w wysokości 9000 zł, orzekł obowiązek zapłaty świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomoc Postpenitencjarną w kwocie 5000 zł, a także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na okres 4 lat.