Tragiczne zdarzenie miało miejsce w miniony wtorek na posesji we wsi Pszczew w powiecie międzyrzeckim, w woj. lubuskim. Jak podaje portal gazetalubuska.pl, wskutek eksplozji materiałów wybuchowych zginął tam 22-letni mężczyzna.

Ofiara tuż przed śmiercią trzymała prawdopodobnie w rękach znaleziony wcześniej niewybuch. Jak zeznali inni mieszkańcy, mężczyzna od wielu lat zbierał i kolekcjonował militaria z czasów II Wojny Światowej. W budynku, gdzie doszło do eksplozji znajdować się miała cała kolekcja różnorakich pocisków. Wskutek wybuchu budynek zawalił się.

Na szczęście budynek, gdzie rozegrała się tragedia, znajdował się w oddaleniu od innych zabudowań i nikt więcej nie ucierpiał. Nie była również konieczna ewakuacja innych mieszkańców na czas działań prowadzonych przez służby.

Na miejscu pracowali policjanci, antyterroryści, strażacy, służby medyczne i saperzy, którzy sprawdzili teren i zabezpieczyli inne niebezpieczne znaleziska. Policja pod nadzorem prokuratury wyjasnia okoliczności zdarzenia.