PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Nowa wiceminister resortu rolnictwa

Nowa wiceminister resortu rolnictwa fot. materiały prasowe

Poseł PiS, 29 letnia Anna Gembicka, od wtorku pełni funkcje wiceministra rolnictwa, dotychczas była m.in. wiceministrem w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.



Urodziła się w 1991 roku we Włocławku. Ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Była sekretarzem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, a wcześniej jego doradcą w Gabinecie Politycznym w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwie Rozwoju.

Gembicka pełniła także funkcję pełnomocnika Wojewody Kujawsko-Pomorskiego ds. zrównoważonego rozwoju. W tym czasie zajmowała się tematyką zrównoważonego rozwoju, wsparcia dla miast małych i średnich oraz obszarów wiejskich, ze szczególnym uwzględnieniem Kół Gospodyń Wiejskich, a także zagadnieniami związanymi ze wsparciem rozwoju III sektora i społeczną odpowiedzialnością biznesu.

Od 4 czerwca 2019 r. do 28 października 2019 r. pełniła funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

W wyborach parlamentarnych w 2019 roku uzyskała mandat posła na Sejm RP IX kadencji.

Od 17 stycznia 2020 r. do 19 października 2020 r. pełniła funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. 20 października 2020 r. została powołana na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Gembicka będzie kierowała pracami Departamentu: Jakości Żywności i Bezpieczeństwa Produkcji Roślinnej; Klimatu i Środowiska; Przetwórstwa Rynków Rolnych; Oświaty i Polityki Społecznej Wsi oraz będzie sprawowała nadzór nad m.in. Centralnym Ośrodkiem Badania Odmian Roślin Uprawnych i Inspekcją Jakości Artykułów Rolno-Spożywczych, Państwową Inspekcją Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz nad częścią Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Obecnie w resorcie rolnictwa jest jeszcze dwóch wiceministrów: Szymon Giżyński i Ryszard Kamiński. Natomiast wiceminister Jan Białkowski kilka dni temu zrezygnował z funkcji.



Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (28)

  • Olek 2020-10-22 13:01:27
    Pajdokracja. Byłoby śmieszne gdyby nie było straszne.
  • ekojajo 2020-10-21 19:17:03
    "Nie zatrudniamy fachowców. Gdy zaczęliśmy zatrudniać fachowców to oni nie realizowali programu PiS"
  • kitamicha 2020-10-21 17:18:51
    Naprawde juz nie maja skąd brać , a sprawdzili czy chociaż u komuni była , jak nie to do Rydzyka na doszkolenie . U nas we wsi to za barem w sklepie mogłaby robić ( za dekoracje chyba tylko ) .
    • Kamykiem go..! 2020-10-27 10:38:52
      Filozof kitamicha znowu się odezwał !!! Ty to byś pasował na vice ministra, bo masz ku temu kwalifikacje, które zdobyłeś na licznych szkoleniach w sklepie, który jest w waszej wsi, albo w barze, gdzie jak sądzę komunię spożywasz !!! ŻAŁOŚĆ ogarnia jak czyta wypociny takiego CYMBAŁA, któremu najbardziej w głowie to ojciec Rydzyk uwiera !!! Puknij się w głowę sieroto jak najprędzej - jak nie masz czym to pierwszym lepszym kamieniem, który na polu znajdziesz !!! Jak najprędzej, żebyś nie ZGŁUPIAŁ DO KOŃCA - bo to Ci grozi !!! kitamicha (pseudo oryginał) CYMBALE RZADKO SPOTYKANY - bazgrolić coś Cię tam nauczyli, ale myśleć absolutnie - DAJ SOBIE SPOKUJ i NIE KOMPROMITUJ SIĘ !!! Kamykiem go !!!
  • Pump 2020-10-21 08:57:14
    To już szczyt pogardy wobec rolników. Jakoś wytrzymamy do końca kadencji PIS-u. Może Ardanowski coś wymyśli na zmiany w kraju i przejmie nadzór nad tym wszystkim. Staremu kaczýnskiemu juz się przewraca w głowie.
    • rolnik 2020-10-21 16:46:00
      Ardanowski??? a co on zrobił takiego dla nas, dla rolników?? Ktoś znał jego program, miał w ogóle jakiś program, chwalił się tylko, że brał udział w opracowaniu programu dla rolnictwa PiS, ale przecież tu głównym był Jurgiel. Ardanowski autoreklamę to owszem miał dobrą, a nawet wyśmienitą i tyle. Narobił szumu wokół 5 dla zwierząt i teraz będzie na tym "jechał". Nie dajmy się oszukać i zacznijmy myśleć a nie dawać się omamiać jak nie jednemu to drugiemu
      • Tak myśle 2020-10-21 16:57:58
        Jak to co modlił sie w Toruniu
      • Małorolny 2020-10-27 10:42:58
        To może Ty byś się na ministra nadał, nie sądzisz, skoroś taki mądry i wiesz nawet więcej więcej od Ardanowskiego !
    • Kamykiem go ! 2020-10-27 10:53:49
      Pump grafomanie pierwszy w Twojej wsi. Ile miałeś z polskiego - chyba pałę ! Nie nauczyła Cię Twoja wybitna polonistka, że w nazwisku pierwszą literę pisze się dużą literą ? [ pum zaś nie, bo kojarzy mi się z pępowiną i proponuję Ci nazywać się PĘP zamiast PUMP !!!! ] I na koniec - nie nadajesz się nawet do czyszczenia butów Staremu Kaczyńskiemu - ende !!!
  • Maciej 2020-10-21 08:49:39
    Ministerstwo Rolnictwo niedługo nie będzie potrzebne.