- Nasza morska farma wiatrowa "Baltic Power" uzyskała dzisiaj pierwsze z wymaganych pozwoleń na budowę dla lądowej części inwestycji. To pierwsza tego typu decyzja wydana dla projektów Offshore Wind w Polsce, przybliżająca Grupę Orlen do rozpoczęcia inwestycji w 2024 roku - napisał na Twitterze Obajtek.

Nadchodzi farma wiatrowa Baltic Power

O wydaniu pozwolenia zawiadomił Wojewoda Pomorski. W w opublikowanej w poniedziałek decyzji napisano, że w dniu 26 stycznia 2023r. wydana została decyzja zatwierdzająca projekt zagospodarowania terenu i projekt architektoniczno-budowlany a także udzielająca pozwolenia na budowę strategicznej inwestycji dotyczącej zespołu urządzeń służących do wyprowadzenia mocy "Przyłącze Morskiej Farmy Wiatrowej Baltic Power do Krajowego Systemu Elektroenergetycznego" w gminie Choczewo w powiecie wejherowskim.

- Decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu - dodano.

Farma Baltic Power o mocy do 1,2 GW ma być zlokalizowana ok. 23 km od brzegu na wysokości Choczewa i Łeby. Po zakończeniu budowy w 2026 r. będzie w stanie zasilić w czystą energię ponad 1,5 miliona gospodarstw domowych.