Stowarzyszenie ma do rozdania drewno; szuka hurtowni czy składów opału, które mogłyby ofiarować węgiel oraz osób, które pomogłyby w jego transporcie.

W regionie panują niskie temperatury. W kolejnych dniach mrozy mają być jeszcze większe.

Akcję "Zima" stowarzyszenie "Droga" prowadzi od sześciu lat. Wspierane są osoby, które nie mają pieniędzy na opał, mieszkają w barakach czy letnich kuchniach. Według o. Konkola są oni w znacznie gorszej sytuacji niż bezdomni, którzy - gdy nastają mrozy - mają zapewnioną pomoc w ogrzewalniach i domach dla bezdomnych.

W 2011 r. "Droga" rozdała potrzebującym około 80 ton węgla i ponad 500 metrów sześciennych drewna. Pomoc dostało około 500 rodzin. Ojciec Konkol podkreślał, że by przeprowadzić tę akcję w 2011 r., kadra stowarzyszenia miała przez kilka miesięcy obniżone pensje, gdyż brakowało na nią pieniędzy.

"Droga" nie weryfikuje przed zawiezieniem opału w dane miejsce, czy danej rodzinie się on należy. Będzie to sprawdzane na miejscu, gdy opał zostanie dowieziony.

Stowarzyszenie "Droga" jest jedną z najbardziej znanych organizacji charytatywnych w regionie. Słynie z organizowania od wielu lat akcji pomocy najbiedniejszym przed świętami. Wydaje im żywność, dzieciom przygotowuje prezenty. Pomoc dostaje w każdej takiej akcji około 4 tys. osób. Podatnicy wspierają to stowarzyszenie przekazując na jego rzecz 1 proc. swojego podatku. O taką pomoc stowarzyszenie apeluje również w obecnej kampanii podatkowej.