opolagra1.jpg

Autor: Opolagra

Od 5 - 7 czerwca 2009 r. w Polskiej Nowej Wsi, gmina Komprachcice koło Opola stała się przez moment rolniczą stolicą śląska, a to z powodu wystawy rolniczej Opolagra 2009. Oczekiwania zarówno wystawców jak i organizatorów wystawy firmy DLG AgroFood (Poznań) w pełni zostały zaspokojone. Według informacji przedstawionych przez organizatorów, śląską imprezę odwiedziło ponad 38 tys. rolników i fachowców z branży rolnej. Z drugiej strony Opolagra przyciągnęła 275 wystawców reprezentujących praktycznie wszystkie sektory rolnictwa. A powierzchnia wystawiennicza wynosiła łącznie 18 ha.

Liczba gości jaka odwiedziła w tym roku naszą wystawę wzrosła o 15 proc w porównaniu z ubiegłoroczną imprezą oświadczył prezes DLG-AgroFood Ludwik Apolinarski. Cieszy również fakt, że mimo trudnej obecnie sytuacji ilość wystawców pozostała na takim samym wysokim poziomie jak w roku 2008 dodał prezes Apolinarski .

Równie zadowoleni co wystawcy i organizatorzy byli sami zwiedzający. Sondaż opinii wykazał, że rolnicy, zajmujący się w 50 procentach uprawami i w 50 procentach hodowlą zwierząt byli najbardziej zadowoleni z odwiedzenia wystawy. Większość z nich zapewniała także o chęci odwiedzenia Opolagry także w przyszłym roku. Z kolei z informacji pochodzących od wystawców wynika, że zwiedzającymi byli w większości patrzący w przyszłość rolnicy, chętni do inwestowania i rozwijania swych gospodarstw.

Opolagra2.jpg

Autor: Opolagra

Prawdziwym hitem wystawy i gwoździem programy Opolagry 2009 był pokaz zwierząt. Pod okiem prezesa Opolskiego Związku Hodowców Bydła, Martina Ziaji, w specjalnie do tego przygotowanym ringu zaprezentowano wybór najlepszych krów, jałówek i cielaków regionu. Punktem kulminacyjnym była ocena zwierząt. Po jej zakończeniu zwycięzcy poszczególnych kategorii w grupach jeszcze raz stanęli przed sędziami w celu wyboru laureata tytułu „Super-Championa” Opolagry. Została nim krowa rasy czerwono-białej Rolanda z OHZ Głogówek. Hodowców najlepszych zwierząt wyróżniono pucharami podczas zorganizowanej wieczorem na terenie wystawy imprezie.

Sprawdziła się również oryginalna koncepcja zorganizowania w pierwszym dniu wystawy Dnia Eksperta i odrębnego programu dedykowanego w głównej mierze do rolników przedsiębiorców. Organizatorzy odnotowali w tym dniu podwójną ilość zwiedzających w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Następna Opolagra w tym samym miejscu już za rok. Do Polskiej Nowej Wsi już teraz zaprasza Was Farmer i farmer.pl.

Źródło: farmer.pl