PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Opolskie: Policja zatrzymała kłusownika

Opolskie: Policja zatrzymała kłusownika Fot. Shutterstock

Autor: PAP

Dodano: 17-10-2018 12:37

Tagi:

Opolska policja zatrzymała 50-letniego mieszkańca powiatu strzeleckiego, u którego znaleziono trzy sztuki broni palnej. Według ustaleń funkcjonariuszy, właściciel broni używał jej do kłusownictwa.



Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Opolu, policjanci ze Zdzieszowic zatrzymali do kontroli drogowej 50-letniego mieszkańca powiatu strzeleckiego. W samochodzie znaleźli przerobioną broń palną, na którą mężczyzna nie miał pozwolenia.

Po przybyciu do domu mężczyzny, policjanci przy pomocy psa tropiącego znaleźli kolejne dwie sztuki broni palnej oraz amunicję. Według ustaleń śledczych, podejrzany kłusował w okolicznych lasach na dziką zwierzynę. Mężczyźnie przedstawiono zarzut kłusownictwa i nielegalnego posiadania broni palnej. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (31)

  • Bolek 2018-10-17 23:49:38
    Do @Anna nie martw się jak Twierdzi RRo daje rolnikom jeszcze tylko 9lat i nikt nie będzie po nich płakał sami na to pracują. W rolnictwo idą pieniądze podatników wiec nie masz prawa narzekać że świnie tanie czy cielić musisz iść. I tak sponsorują Cię podatnicy a Ty jesteś poklepywana po ramieniu przez władzę i ładnie na nich głosujesz. Jeśli wierzyć RRo to teraz jest żyć nie umierać ale ma to się skończyć za kilka lat.
    • Anna 2018-10-18 06:23:20
      Do @Bolek, na wstępie witam i pozdrawiam choć to co napiszę, nie będzie na temat, mam śliczna jaloweczke rasa ho czerwono-biala, a wracając do tematu, jeśli kolega @Rro twierdzi iż zostało nam tylko 9 lat, to trzeba go poprosić aby przekazał nam jeszcze,,, , inne wiadomości tyczce nas,,,, , czas pokaże w jakim kierunku będzie nadal zmierzać ta nieudolna polityka rolna, każdy kraj a w szczególności Niemcy dbają o rolników i nikt im tam nie wylicza co i ile ma, pracują i doceniają trud rolnika,,, @Rro też pracuje i gdyby chciał zamienić się na tydzień ze względu na mną, to i może jego stosunek do rolników uległ by zmianie,,,,
      • Edek 2018-10-18 11:36:33
        No to ja tak po staro polsku szczęść Boże na tego cielaczka:) Ciekawe czy też musisz orać pole i pryskać skoro porody odbierasz? Ja jestem w szoku totalnym.
      • Anna 2018-10-18 12:18:41
        Do @Edek, witam Cię, a,,, Daj Boże,,,ale i też u nas mówią,,,, Bóg Zapłać ,,, wierzę Ci że jesteś zaskoczony, mam bardzo dobrego weterynarza, nauczył mnie wszystkiego, jak maciora prosi się, sama pomagam jeśli jest problem, a u krów także, zastrzyki podaje bo wykonywałam zawód pielęgniarki przez 2 lata, ale później zrezygnowałam, orze, sieje, a co do opryskow też nie wykonuję, ale miałam problem by uzyskać pozwolenie, lecz znają moja sytuację i poszli mi na rękę, cieszę się że nie ktoś docenia mój trud, ale nie raz płaczę, za tata,,,,, gdzie nie pójdę wszędzie tam i on był przy mnie,,, mam silną osobowość,,,,, zawsze powtarzał że miałam urodzić się chłopakiem,,,,
      • Edek 2018-10-18 17:59:53
        Anna jeśli masz wiedzę o zwierzętach to już połowa sukcesu. A na polu potrzeba trochę szczęścia z pogodą. Zauważyłaś jak RRo przygasł po komentarzu Borowego?
      • Anna 2018-10-18 18:33:24
        Do @Edek, na gospodarstwie już jestem od 10 lat, i wiem że pogoda ma ogromny wpływ na plon, a co do @Rro, okaże się czy nie będzie nadal nas atakować słownie, ale jego kolega już działa w dzisiejszym wypadku
  • BOROWY 2018-10-17 22:45:37
    Jeśli RRo naprawdę jest myśliwym a nie jakimś podstawionym trollem to w imieniu poważnych myśliwych którym zależy na współpracy z rolnikami a nie szukaniu konfliktów mogę tylko się wstydzić i przeprosić.
  • BOROWY 2018-10-17 22:41:56
    RRo przyglądam się Twoim wpisom i muszę stwierdzić że to Ty obarczasz rolników za wszystkie zła. Prowokujesz ich i wyśmiewasz potęgując napięcie na linii Rolnik-Myśliwy. Ktoś Cię tu opłaca? Skąd taki uraz do rolników? Jestem przerażony Twoim stanem psychicznym że możesz komuś albo sobie coś zrobić. Potrzebujesz pomocy ale obawiam się że może być już za pózno.
  • RRo 2018-10-17 22:03:09
    Cześć Yougo, miło, że zaglądasz.
    Na razie na forum to samo, całemu złu na świecie są winni Myśliwi,
    a najbardziej poszkodowaną grupą świata są Polscy Rolnicy
    .
    Według obecnych na tym forum rolników, myśliwi to najbardziej wpływowa Kasta w Polsce, która może załatwić Wszystko i Wszędzie. A Myśliwi to nieroby, bandyci, złoczyńcy i pijacy.
    .. .. ale jako myśliwy - kompletnie tego nie rozumiem.
    .. .. Rolników- Myśliwych, członków PZŁ jest w Polsce ponad 16.000, a z moich sprawdzonych informacji na kursach na nowowstępujących rolnicy są w przewadze.

    Czyli 16.000 rolników z bronią myśliwską to nieroby, bandyci i pijacy.

    Powiatów i miast na prawach powiatu jest 380, czyli 42 myśliwych- rolników przypada na powiat.
    Gmin wiejskich jest 1.548, czyli 10 rolników uzbrojonych w broń myśliwską przypada na gminę.
    I oni to wszystko nieroby i pijacy?
    . . . aż trudno uwierzyć, ale chyba obecni tu rolnicy „Jańcio”, „Jacek”, „Bolek”, „ziemianin”, „Edek”, „bamber” wiedzą lepiej….są przecież rolnikami

    Trzeba będzie wystąpić o natychmiastowe odebranie broni wszystkim Rolnikom- Myśliwym, na podstawie wiarygodnych zeznań „Jańcio”, „Jacek”, „Bolek”, „ziemianin”, „Edek”, „bamber”

    . . . . taka dychotomia rolnika - myśliwego
    • ziemianin 2018-10-17 22:24:05
      Do RRo ha ha ha ha sięgasz dna chłopie. Wykorzystujesz moje słowa bo nie potrafisz sam nic wymyślić? Słowa że myśliwy RRo obwinia rolników za zło całego świata były moje co potwierdza mój komentarz tutaj a Ty go wykorzystałeś odwracając role. Tak żałosnego gościa już dawno nie spotkałem. Prawda w oczy kole? Ja pisałem tylko o tobie a nie o innych myśliwych że masz kompleks rolników i obarczasz ich za zło całego świata. Nie potrafisz nic sam wymyślić? bu Ha ha ha ha ha ha
    • Jańcio 2018-10-17 22:32:17
      @rro, nie mam pojęcia, co ty bierzesz i nie obchodzi mnie to. Ale zdecydowanie bierz połowę dawki.
      • edek 2018-10-17 22:51:34
        RRO nie musi nic brać już taki jest. Obstawiam że jakiś rolnik zrobił mu krzywdę mogę się tylko domyślać jaką i teraz się mści na nieznanych sobie innych rolnikach aby się wyżyć po przeżytej traumie. Zawsze to pewnie jakaś ulga dla zagłuszenia sumienia że wtedy nie dał sobie rady.
      • edek 2018-10-17 22:53:20
        Zapomniałem dodać że RRo zostało tylko minusowanie bo zero merytoryki
    • Yugo 2018-10-17 23:01:51
      RRo,.... Ktoś podszywa się pod mój nick.
      Na dole,... to nie mój wpis.
      • RRo 2018-10-17 23:11:38
        też to przerabiałem, już kilka razy się pod RRo ktoś podszywa... i kopiuje moje wpisy z innych artykułów.
  • jacek 2018-10-17 20:48:53
    A u nas kiedyś prezes koła razem z jednym z myśliwych postanowili sobie pokłusować... Pojechali wieczorem do lasu, ustrzelili kilkanaście saren, załadowali je na przyczepę rolniczą. Prezes pojechał samochodem a myśliwy za nim traktorem. Na wyjeździe na szosę czekała już policja bo ktoś zakablował że w lesie urządzono safari.... Prezes wyskoczył z samochodu i mówi do policjantów, że nakrył kłusownika który jedzie tam traktorem... A że prezes na co dzień to wpływowa persona w lokalnym środowisku to został wręcz bohaterem a jego kompan stanął przed sądem... Historia opowiedziana przez jednego z myśliwych w moim na szczęście niedoszłym kole....