- Po poprzednim dzierżawcy nie przejęliśmy żadnego dostawcy mleka, a mimo to podpisanych umów na skup mamy już prawie 200. Część dostawców już sprzedaje nam swoje mleko, a część czeka na zakończenie umów z obecnymi mleczarniami - mówi Agnieszka Jędrys, dyrektor skupu mleka z Ostrowi Mazowieckiej.

Ostrowia skupuje mleko nie tylko z Mazowsza, ale również z całej Polski, między innymi z województwa podlaskiego, wielkopolskiego czy kujawsko - pomorskiego. Minimalną ilością mleka odbieraną przez zakład jest 200 litrów dziennie lub co drugi dzień.

Ostrowia oferuje dostawcom korzystne warunki współpracy, np. miesięczny okres wypowiedzenia.

- Zakład stawia przede wszystkim na jakość mleka, dlatego dodatkowe badania surowca zakład wykonuje dla dostawcy bezpłatnie - dodaje Agnieszka Jędrys.

Znaczące inwestycje poczynione przez firmę Milkiland EU w Ostrowi pozwoliły dostosować zakład do restrykcyjnych przepisów Unii Europejskiej i Wspólnoty Niepodległych Państw, co umożliwia eksport produktów na szeroką skalę zarówno na zachód, jak i do Rosji i Ukrainy. Firma inwestuje obecnie w działania, które pomogą w pełni wykorzystać możliwości produkcyjne zakładu i skupia się na budowie własnej sieci dostawców mleka.