Burze prognozowane są głównie na południowym zachodzie, południu i miejscami w centrum kraju. Najsilniejsze zjawiska wystąpią na obszarze "1", gdzie prognozowane są opady do 25mm, porywy do 70km/h i grad o średnicy 1-2cm. Na pozostałym obszarze opady nie powinny przekroczyć 15mm - podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Alert pogodowy dla Opolszczyzny

Dla całego województwa opolskiego wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Jak poinformowało WCZK w Opolu, w czwartek lokalnie może spaść do 25 litrów deszczu na metr kwadratowy. 

Jak poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu, dla całego województwa IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem.

Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 13 do 23. Według synoptyków burzom towarzyszyć mogą opady deszczu oraz wiatr, osiągający w porywach do 70 km/h. Zdaniem synoptyków IMGW-PIB, prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk wynosi 85 procent.

Burze z gradem w woj. małopolskim

Burzom w województwie małopolskim miejscami towarzyszyć będzie grad, opady deszczu do 25 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h.

Ostrzeżenie obowiązuje w powiatach krakowskim, olkuskim, chrzanowskim, oświęcimskim, suskim, nowotarskim, tatrzańskim, nowosądeckim, limanowskim, bocheńskim, wielickim, myślenickim, wadowickim, wielickim.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 proc.