W województwie pomorskim silny wiatr o średniej prędkości od 25 km/godz. do 35 km/godz. w porywach do ok. 75 km/godz. z północnego zachodu prognozowany jest w powiatach kartuskim, malborskim, starogardzkim, sztumskim i tczewskim. Wiatr o takiej prędkości ma też wiać w powiatach gdańskim, lęborskim, nowodworskim, puckim, słupskim i wejherowskim, a także w Gdańsku i w Gdyni - tam prognozowane są lokalne porywy wiatru do 85 km/godz.

IMGW ostrzega także przed silnym wiatrem w woj. warmińsko-mazurskim. Wiatr o średniej prędkości od 25 km/godz. do 35 km/godz. w porywach do ok. 75 km/godz. ma wiać w powiatach braniewskim, elbląskim i w Elblągu.

Ostrzeżenia przed silnym wiatrem

- Prognozuje się okresami wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/godz. do 40 km/godz. w porywach do 75 km/godz. z północnego zachodu - przekazano z kolei w komunikacie dla powiatów bartoszyckiego, ełckiego, giżyckiego, gołdapskiego, kętrzyńskiego, lidzbarskiego, mrągowskiego, oleckiego, piskiego i węgorzewskiego.

W województwie podlaskim ostrzeżenie przed wiatrem o prędkości w porywach do 75 km/h wydano natomiast dla wszystkich powiatów. Ostrzeżenia obowiązują do późnego popołudnia i wieczoru.