Na gorącym uczynku policjanci zatrzymali 5 mężczyzn, którzy oszukali właściciela firmy skupującej zboża i nasiona, wykorzystywane przy produkcji przypraw. W cenie produkcyjnych odpadów z firmy w powiecie bełchatowskim (woj. łódzkie) wywożono pełnowartościową gorczycę.

Policja nie zdradza, czy śledztwo podjęto wskutek podejrzeń właściciela, czy też informacji z innych źródeł. Wiadomo jednak, że w odpowiednim czasie funkcjonariusze obserwowali teren skupu i zatrzymali wyjeżdżającą stamtąd ciężarówkę.

Według informacji z firmy, transport powinien zawierać worki z odpadami produkcyjnym do wykorzystania w rolnictwie, bo za taki towar zapłacił nabywca. Jak się jednak okazało w rezultacie przeszukania, w 9 z 24 załadowanych na naczepę big-bagach były pełnowartościowe ziarna gorczycy.

Policjanci wylegitymowali dwóch mieszkańców Działoszyna w ciężarówce - 67-letniego kierowcę oraz pasażera w wieku 39 lat. Mężczyźni wszystkiemu zaprzeczali. Pokrzywdzony przedsiębiorca wstępnie oszacował straty na 70 tysięcy złotych.

Jak się okazało w toku dochodzenia, zatrzymani klienci działali w zmowie z pracownikami skupu. W efekcie zarzuty usłyszało 5 mężczyzn. Prokurator objął wszystkich podejrzanych policyjnym dozorem.

Śledztwo w tej sprawie wciąż trwa. Policjanci wyjaśniają m.in. czy było to jednorazowe oszustwo, czy długotrwały proceder.