Tym razem ofiarą oszustów padł mieszkaniec Grajewa na Podlasiu  - informuje KWP w Białymstoku. Z relacji oszukanego wynika, że kilka dni wcześniej do jego domu przyszło dwóch mężczyzn oferujących zakup agregatu prądotwórczego zagranicznej marki po okazyjnej cenie.

"Oszuści zaprezentowali działanie agregatu oraz pokazali kartę gwarancyjną wraz z instrukcją obsługi urządzenia. Oszuści zaproponowali zakup jednego agregatu w cenie 3 tysięcy złotych lub trzech agregatów za kwotę 7 tysięcy złotych." - czytamy w policyjnym komunikacie.

Oszuści zaproponowali kupującemu, by sam sprawdził w internecie, czy ich towar wart jest ceny. Ten znalazł ogłoszenie sprzedaży takiego samego modelu w cenie ponad 5 tysięcy złotych za sztukę. W efekcie zdecydował się na zakup trzech agregatów przekazując oszustom kwotę 7 tysięcy złotych.

Po fakcie nabywca postanowił sprawdzić parametry techniczne zakupionych agregatów, lecz nie znalazł żadnych informacji na ten temat. "W sieci znalazł identycznie wyglądające agregaty z podobną mocą, ale inaczej oznakowane w cenie ok. 1300-1500 złotych za sztukę. W tym momencie zorientował się, że został oszukany i postanowił zgłosić sprawę policji." - piszą policjanci, którzy szukają teraz sprytnych naciągaczy.