PhosAgro Polska to firma produkując nawozy mineralne. Mimo międzynarodowego zasięgu koncernu, jej  filie są bardzo związane ze społecznościami rolników z każdego kraju, w którym działają.  PhosAgro wspiera także działania lokalne. 

- W czasie pandemii pozostajemy w kontakcie z rolnikami i to oni właśnie zasugerowali nam, abyśmy zwrócili uwagę na problem edukacji w Domach Dziecka. – mówi Roman Błaszyk, szef działu technologii upraw w PhosAgro Polska.

- W obecnym czasie, gdy szkoły przeniosły się do sieci, podopieczni tych placówek boleśnie odczuwają brak komputerów, czyli podstawowego sprzętu do nauki zdalnej. W niektórych ośrodkach 1 komputer przypada na 5–10 dzieci. Dlatego właśnie postanowiliśmy ufundować laptopy z pełnym oprogramowaniem edukacyjnym – dodaje.

- Wszystkie Domy Dziecka, do których trafi zakupiony przez nas sprzęt zostały wytypowane nie przez nas, ale przez rolników – dodaje Roman Błaszyk 

- Na początek chcemy trafić do przynajmniej dwóch Domów Dziecka w każdym województwie. A już teraz widać, że potrzeby są większe i myślimy o rozwijaniu tego pomysłu. Jednym słowem, pomaganie wciąga – kończy Roman Błaszyk.