Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Kolano w gminie Jabłoń, w powiecie parczewskim (woj. lubelskie). Jak ustalili policjanci, 61- latek kierując pojazdem marki Land Rover w wyniku nieprawidłowego wymijania najechał na ciągnik rolniczy Zetor i uszkodził go, po czym odjechał w kierunku miejscowości Puchowa Góra.

Traktorzysta, który wezwał na miejsce policjantów, widział że w pojeździe znajdowało się dwóch mężczyzn. Jeden z nich porzucił pojazd i uciekł pieszo. Zgłaszający oszacował, że w wyniku kolizji ciągnik doznał uszkodzeń, których naprawa pochłonie kwotę około 7 tysięcy złotych.

Młodszego z mężczyzn policjanci zatrzymali wskutek pościgu, kiedy próbował wbiec do domu. Jego ojca z kolei wyciągnęli spod łóżka, gdzie próbował ukryć się przed policjantami. Obaj mężczyźni byli kompletnie pijani i wzajemnie oskarżali się o kierowanie autem. Kluczyki do samochodu funkcjonariusze znaleźli jednak w kieszeni 61-latka.

Okazało się, że obydwaj zatrzymani mają orzeczone sądownie zakazy prowadzenia pojazdów. Badanie wykazało, że w organizmie 31- latka było blisko 3,5 promila alkoholu zaś 61- latka blisko 4 promile.

Po wytrzeźwieniu w policyjnej celi, 61-letni kierowca usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i grzywna w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym.