Zdarzenie miało miejsce w gminie Łęczyca, w województwie łódzkim. Właściciel pewnej posesji zatrzymał kombajnistę, który zniszczył mu ogrodzenie i próbował odjechać.

Przybyli na miejsce policjanci z łęczyckiej komendy przejęli 35-latka. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało, złamał też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a ponadto był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Długa lista przewinień

35-letni mieszkaniec gminy Łęczyca został zatrzymany i usłyszał zarzut. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu w sytuacji naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 5. Sprawca musi się też liczyć z konsekwencjami spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

"Dzięki obywatelskiej postawie świadka sprawca nie uniknie odpowiedzialności za popełnione czyny. Takie sytuacje pokazują, że nie ma społecznego przyzwolenia na prowadzenie jakichkolwiek pojazdów na „podwójnym gazie”. Podejmując jednak interwencję wobec nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, zawsze należy mieć na uwadze przede wszystkim własne bezpieczeństwo." - radzą łęczyccy policjanci.