Do zderzenia ciągnika rolniczego z samochodem ciężarowym doszło w czwartek po południu w miejscowości Chrzanów Drugi, w powiecie janowskim, w województwie lubelskim. Sprawca kierujący ciągnikiem uciekł i ścigała go policja.

Jak ustalili policjanci, 31-letni mężczyzna kierujący ciągnikiem rolniczym massey ferguson z zaczepionym agregatem talerzowym, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z ciężarówką, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Z relacji świadków wynikało, że był pijany.

Z promilami i bez prawa jazdy

Funkcjonariusze szybko zatrzymali opisany traktor. Okazało się, że kierujący nim rolnik miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W dodatku mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, bo zostały mu one wcześniej odebrane.

Kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł obrażeń i był trzeźwy. Jego pojazd jednak został mocno uszkodzony wskutek zderzenia. Pijany traktorzysta został zatrzymany. Za jazdę po pijanemu grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Zostanie ukarany również za spowodowanie kolizji drogowej i ucieczkę z miejsca zdarzenia.