Policjanci z Lipska na Mazowszu zatrzymali pijanego 32-letniego kierowcę ciągnika rolniczego. Mężczyzna w stanie nietrzeźwości i z czynnym zakazem prowadzenia pojazdów wjechał na posesję sąsiada, gdzie dokonał szeregu zniszczeń.

Zdarzenie odnotowano w miejscowości Gniazdów w gminie Stary Lubotyń, w powiecie ostrowskim (woj. mazowieckie). Policjanci z komendy w Lipsku przyjęli zgłoszenie, że pijany mężczyzna jeździ ciągnikiem rolniczym i demoluje podwórko sąsiada. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali kierowcę ciągnika.

Jak się okazało, nietrzeźwy mężczyzna najpierw groził swojemu sąsiadowi, po czym wjechał ciągnikiem na jego posesje i zniszczył meble ogrodowe oraz przydomową oczyszczalnie ścieków.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że 32-latek posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów, który notorycznie łamie. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.

Teraz sprawca odpowie za zniszczenie mienia, groźby karalne, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi mu kara do 5 lat więzienia