Wstęp jest wolny. Piknik rozpocznie się w niedzielę o godz. 15, a o godz. 21 zakończy go uroczyste odśpiewanie przez warszawiaków "Ody do Radości" wraz z Chórem Akademickim Uniwersytetu Warszawskiego.

Na pikniku wystąpią artyści z Polski, Grecji i Włoch. Warszawski ratusz wyjaśnia, że na scenie na Podzamczu pojawią się Zespół na Dużym Rowerze, grecki Mythos i solista Roberto Ruggeri.

- Wystąpi również warszawska szkoła tańca Ritmo Bloco w specjalnym projekcie z Brass Federacją. Tancerze zawodowi FDC oraz uczniowie Szkoły Musicalowej B&B zaprezentują pokaz +Roztańczona Europa+, a w nim - polkę, mazura, paso doble, zorbę, taniec irlandzki i wiele innych - zapowiadają władze stolicy.

Podczas pikniku będzie można spróbować dań z kuchni różnych europejskich krajów.

W programie są też punkty dla miłośników teatru. Aktorzy ulicznego Teatru Akt zabiorą widzów do różnych miejsc w Europie, odgrywając spektakl "Podróżnicy". Artyści Teatru Muzycznego Roma zaprezentują zaś przegląd największych hitów z repertuaru.

Najmłodszych czekają gry, warsztaty i edukacyjny plac zabaw kreatywnych. - Dzieci, wraz z animatorami w strojach narodowych, ułożą mapę Europy, puzzle 3D, przygotują flagi i kotyliony, a z klocków zbudują europejskie budowle. Będą mogły też powędrować w krainę fantazji z Bajkopodróżami - zapewnia ratusz.

Warszawiaków na Podzamczu atrakcje czekają jeszcze po zakończeniu pikniku. O godz. 21.30 rozpocznie się nowy sezon pokazów fontann multimedialnych. Zainauguruje go "Złota Kaczka".