Z kolejnym już pożarem, który wybuchł w wyniku podpalenia walczyli strażacy w gminie Wieniawa, w powiecie przysuskim na Mazowszu. W gospodarstwie w Żukowie paliła się duża sterta bel słomy, składowanych na łące za zabudowaniami. Ogień zagrażał stodole i budynkom gospodarczym. Trzy zastępy strażaków z Przysuchy, Borkowic i Wieniawy ugasiły pożar po półtorej godziny. Straty szacunkowe to około tysiąc złotych.

Podpalenie było też przyczyną pożaru sterty słomy, na terenie PGR w Wierzbicy Górnej, w gminie Wołczyn w powiecie kluczborskim (woj. opolskie). Spłonęło tam kilkadziesiąt bel słomy, a z pożogą zmagało się 6 zastępów straży pożarnej z PSP Kluczbork, OSP Wołczyn, OSP Gierałcice i OSP Wierzbica Górna.

Trzy zastępy straży pożarnej wczoraj gasiły podobny pożar sterty słomy na polu przy drodze Lubrza- Skrzypiec, w powiecie prudnickim na Opolszczyźnie. W woj. opolskim doszło wczoraj także do poważnego pożaru lasu. Jak poinformował portal ratownictwo.opole.pl, paliło się około hektara młodnika w pobliżu Niezdrowic w gminie Ujazd, w powiecie strzeleckim.

Do akcji gaśniczej zadysponowano aż 13 zastępów strażaków z jednostek zawodowych i ochotniczych w trzech powiatach: strzeleckim, kędzierzyńsko-kozielskim i gliwickim. Działania gaśnicze wspierał z powietrza strażacki samolot Dromader, zrzucając wodę z góry.

W przypadku wszystkich pożarów policja podejrzewa podpalenia i próbuje ustalić ich sprawców.