Sterta słomy poszła z dymem na polu w miejscowości Gazomia Nowa, w gminie Moszczenica. Pożar zauważono około godz. 3 rano w miniony czwartek. Z ogniem walczyli strażacy z OSP Wolbórz. Działania trwały kilka godzin. Mimo wysiłków druhów spłonęło około 120 bel słomy. Do ugaszenia pożaru zużyto 14 tys. litrów wody.


Strażacy gasili również dwa pożary zbóż w miniony wtorek. Do pierwszego doszło w Polichnie w gminie Wolbórz, a do kolejnego niemal w tym samym czasie w Kałku, w gminie Sulejów. O zdarzeniu informuje portal piotrkowki24.pl. W Polichnie spłonęło w sumie około 6 hektarów zboża na pniu. Z ogniem walczyło kilka zastępów strażaków z gminy Wolbórz. W Kałku z dymem poszło około 2,5 ha upraw. Tam z żywiołem walczyli strażacy z Piotrkowa Trybunalskiego, Kałku, Kłudzic oraz z Przygłowa.


Kilka zastępów strażaków gasiło również pożar słomy i ścierniska w Komornikach, w gminie Wolbórz. Ogień dostrzeżono niemal w samo południe w miniony piątek. W gaszeniu pola pomagali rolnicy, którzy użyczyli ciągników i wozów asenizacyjnych do dogaszania ścierniska. Ogień strawił kilka hektarów. Informacje na temat strat nie zostały jeszcze przekazane.