Płażyński poinformował o tym pomyśle na konferencji prasowej, którą zorganizował w sobotę rano przed wejściem na istniejące od wielu lat targowisko w gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz. - Znajdujemy się przed zielonym rynkiem, miejscem znanym, lubianym, uczęszczanym przez gdańszczan w zasadzie ze wszystkich, czy z większości dzielnic w Gdańsku - powiedział kandydat.

Jego zdaniem taka "działalność rynkowa, działalność targowa powinna być w Gdańsku szersza, a przede wszystkim powinna być przyjazna mieszkańcom Gdańska".

- Bardzo wielu drobnych kupców, ale przede wszystkim działkowców, osób, które prowadzą własne ogródki, uprawiają warzywa, owoce chciałoby mieć takie miejsce w Gdańsku, w którym mogliby je sprzedawać nie obawiając się, że straż miejska będzie ich przeganiać, wlepiać mandaty - powiedział Płażyński. Dodał, że "dotyczy to też starszych pań, które sprzedają kwiaty".

- My chcielibyśmy ich wesprzeć. Chcielibyśmy wspierać integrację społeczną w Gdańsku, ale też taką lokalną, drobną przedsiębiorczość, rozumianą jako poprawianie swojej sytuacji finansowej swoją często hobbystyczną pracą w ogródkach działkowych czy w swoich ogrodach - powiedział Płażyński.

Kandydat chciałby stworzyć w Gdańsku 10 placów targowych w różnych dzielnicach. - Przede wszystkim w dzielnicach południowych, bo tam w tej chwili nie ma żadnych takich miejsc, ale również w Osowej, również w śródmiejskich dzielnicach, gdzie te osoby właśnie - bez konsekwencji prawnych, bez obawy o to, że straż miejska przyjdzie i będzie wlepiać mandaty, będzie ich przeganiać - będą mogły te swoje produkty sprzedawać - zaznaczył.

- Chcemy w Gdańsku wspierać ludzi starszych, chcemy wspierać ludzi, którzy chcą sobie dorobić do emerytury, stąd ten pomysł. Trzeba być otwartym, trzeba integrować społeczeństwo. My będziemy to robić - zaznaczył.

W wyborach samorządowych, które odbędą się 21 października, oprócz Płażyńskiego, kandydatami na najwyższy urząd w Gdańsku są także: sprawujący tę funkcję od 20 lat Paweł Adamowicz, jako kandydat bezpartyjny; europoseł PO, syn b. prezydenta RP Jarosław Wałęsa (Koalicja Obywatelska); Elżbieta Jachlewska (Lepszy Gdańsk); Andrzej Ceynowa (Sojusz Lewicy Demokratycznej); Jacek Hołubowski (komitet Gdańsk Tworzą Mieszkańcy, współorganizowany przez wyrzuconego z PiS radnego Gdańska Łukasza Hamadyka); Dorota Maksymowicz-Czapkowska (KWW Narodowego Frontu Polskiego - Wojciecha Olszańskiego).