O pożarze, który miał miejsce w minioną niedzielę, informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim. Zgłoszenie wpłynęło po 2 w nocy – palił się kurnik na fermie w miejscowości Bielice, w gminie Biskupiec, w powiecie nowomiejskim. W budynku znajdowało się 20 tysięcy kilkudniowych piskląt.

Do akcji gaśniczej wyruszyło 8 zastępów strażaków z PSP w Nowym Mieście Lubawskim oraz kilku jednostek OSP. Gdy strażacy dojechali na miejsce, pożar był już mocno rozwinięty. Płonęła przede wszystkim siano i słoma składowane na poddaszu, ale płomienie szybko ogarnęły cały dach i zagrażały sąsiednim budynkom gospodarczym i maszynom. W bliskiej odległości od budynku stał również duży zbiornik z gazem.

Strażakom udało się ugasić kurnik i obronić sąsiednie zabudowania i sprzęt. Niestety, na ocalenie piskląt było już za późno – kurczęta padły wskutek zatrucia dymem. Spaleniu uległa też drewniana konstrukcja dachu wraz z pokryciem, oraz wyposażenie kurnika. Działania strażaków trwały ponad 11 godzin.

Straty spowodowane pożarem wstępnie oszacowano na kwotę 1 mln zł. Przyczynę powstania pożaru ustala powołany zespół policjantów z KPP w Nowym Mieście Lubawskim.