Strażacy z PSP w Nowym Tomyślu oraz OSP Lwówek, OSP Linie, OSP Brody, OSP Bolewice, OSP Zgierzynka i OSP Posadowo, gasili pożar budynków gospodarczych w miejscowości Konin, w gminie Lwówek, w województwie wielkopolskim. W miniony poniedziałek po południu w ogniu stanęły tam drewniana stodoła i stajnia, w której trzymane były alpaki.

Gdy strażacy dotarli na miejsca zdarzenia, pożar był już mocno rozwinięty. Płonęło przede wszystkim siano składowane w stodole i na poddaszu stajni. Na szczęście alpaki znajdowały się wówczas na pastwisku i ogień im nie zagrażał.

Do akcji zadysponowano początkowo 4 zastępy, ale siły i środki okazały się zbyt skromne i potrzebne było wsparcie kolejnych 3 zastępów. "Na potrzeby prowadzenia działań gaśniczych zbudowano punkt czerpania wody z pobliskiego stawu oraz równocześnie dowożono wodę z hydrantu oddalonego o około 1km od miejsca pożaru." - czytamy w relacji z akcji na stronie KP PSP Nowy Tomyśl.

Strażakom udało się ugasić pożar, ale konieczne było jeszcze wywiezienie i dogaszanie słomy i siana z obu budynków. Ponieważ spalona alpakarnia groziła zawaleniem, na miejsce wezwano ekipę ze specjalną drabiną i rozebrano budynek.