Przez ponad 13 godzin z szalejącym żywiołem walczyło 14 strażackich zastępów - donosi lokalny portal ool24.pl. Pożar wybuchł 1 września około godz. 18 w gospodarstwie przy ulicy Rolniczej w Oleśnie. Ogień pojawił się w stodole, w której magazynowano siano i słomę. 

Jak relacjonują strażacy, pożar zaczął się w środkowej części stodoły, gdzie leżało 400 balotów siana i 800 bali słomy. Do działań gaśniczych zadysponowano zastępy z komendy PSP w Oleśnie i 13 okolicznych jednostek OSP. Korzystając z podnośnika strażacy rozebrali pokrycie dachu, dzięki czemu mogli gasić z góry zarzewie pożaru. Jednocześnie bronili obu bocznych części budynku.

Zastępy musiały pracować na zmianę. Woda z najbliższego hydrantu nie wystarczała, więc część wozów strażackich dowoziła wodę z innych okolicznych hydrantów. Na miejsce zadysponowano też cysternę o pojemności 13 tysięcy litrów.

Akcja zakończyła się dopiero po godz. 7 dnia następnego. Dzięki wysiłkom druhów stodołę ugaszono i ocalono znaczną część składowanej słomy. Przyczyny pożaru są obecnie ustalane.