Poręczenie majątkowe zastosowano wobec 60-letniego obywatela Niderlandów, podejrzanego o spowodowanie nieumyślnego, ciężkiego uszkodzenia ciała na polowaniu w powiecie wieluńskim, w lasach w pobliżu miejscowości Siniec (Łódzkie). W sobotę doszło tam do postrzelenia 46-letniej kobiety - poinformowała PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sieradzu Jolanta Szkilnik.

"Podejrzany ma zarzut spowodowania nieumyślnego uszkodzenia ciała. Więcej będziemy mogli powiedzieć po uzyskaniu pełnych danych medycznych" - mówiła Szkilnik. "Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego" - podała.

"Nic nie stoi na przeszkodzie, aby Holender korzystał z możliwości, które daje mu polskie prawo. Chociażby dobrowolne poddanie się karze" - powiedziała PAP prokurator Szkilnik.

Jak wynika z ustaleń policji, w sobotę, w okolicach miejscowości Siniec w powiecie wieluńskim, nadleśnictwo zorganizowało polowanie dla kilkunastu cudzoziemców. Część z nich 46-letnia kobieta przywiozła do lasu oplem vivaro.

Jeden ze strzałów trafił w zaparkowane na dukcie leśnym auto, a następnie w siedzącą za kierownicą kobietę. Ranna została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Łodzi - podała policja.

Wykonano oględziny kryminalistyczne. Na miejscu był ekspert balistystyki z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Zabezpieczono broń myśliwską. Przesłuchano świadków. Wszyscy uczestnicy polowania byli trzeźwi.