Policja z Łańcuta poszukuje sprawców kradzieży pieniędzy w jednym z domów w Łańcucie. Nieznana starszemu domownikowi kobieta pod pretekstem sprzedaży koców weszła do domu.

"W tym czasie senior przebywał w kuchni. Rzekoma sprzedawczyni stanęła w drzwiach i szerokim ubraniem oraz proponowanym towarem zasłoniła wyjście z pomieszczenia. Kobieta dopiero po dłużej chwili i wielokrotnych prośbach starszego mężczyzny opuściła posesję" - wyjawiła policja.

Po jej wyjściu okazało się, że z innego pokoju zostały skradzione schowane tam pieniądze, ponad tysiąc zł.

Policja przestrzega, aby nie wpuszczać do domów nieznanych osób. Apeluje również, aby zamykać na zamek drzwi wejściowe, nawet gdy w tym czasie przebywamy w domu czy mieszkaniu.

"Potencjalni sprawcy wykorzystują różne sposoby i preteksty, aby dostać się do środka lokalu. Często jeden ze sprawców robi dużo zamieszania i odwraca naszą uwagę. Wtedy kradzieży dokonuje czekający nieopodal wspólnik" - ostrzega policja.

Radzi jednocześnie, aby w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do intencji odwiedzających nas nieznanych osób jak najszybciej powiadomić policję dzwoniąc pod numer 112.