Wskutek zaprószenia ognia spłonął budynek gospodarczy, a w nim pies. Policjanci zatrzymali na miejscu pijaną właścicielkę. Sąd zdecydował o jej tymczasowym aresztowaniu.

Pożar wybuchł w miniony piątek około godz. 22, na posesji w miejscowości Nowe Rochowice w gminie Bolków, w województwie dolnośląskim. Drewniany budynek gospodarczy spłonął. W zgliszczach strażacy znaleźli spalonego psa.

Po wysłuchaniu relacji sąsiadów, na miejscu policjanci zatrzymali 34-letnią właścicielkę. Kobieta była nietrzeźwa, wydmuchała w alkomat prawie 2 promile alkoholu. To ona według śledczych miała zaprószyć ogień i wywołać pożar.

Kobieta trzeźwiała w policyjnej celi, a następnego dnia usłyszała trzy prokuratorskie zarzuty: sprowadzenia pożaru zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach, narażenia zdrowia i życia lokatorów posesji, oraz uśmiercenia psa ze szczególnym okrucieństwem.

Kamiennogórski sąd tymczasowo aresztował podejrzaną na okres 3 miesięcy. „Śledczy będą teraz badać motywy tego przestępstwa oraz czy w wyniku pożaru nie ucierpiały też inne zwierzęta.” – czytamy w komunikacie policji.