Jak informuje IMGW, Europa pozostawać będzie w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad Morzem Norweskim, Skandynawią i Francją. Nad północno-zachodnią Rosją i nad Atlantykiem będą układy wyżowe.

Początkowo północno-wschodnia Polska będzie na skraju odsuwającej się na wschód zatoki niżowej z frontem okluzji. W ciągu dnia, od południowego wschodu, rozbuduje się słaby klin wyżowy. Z południa zacznie napływać cieplejsza masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie rosnąć.

We wtorek na północy kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i miejscami opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na wschodzie początkowo duże i tam możliwy słaby deszcz. W Tatrach słabe opady śniegu. Na zachodzie początkowo możliwe mgły ograniczające widzialność do 200 metrów.

Temperatura maksymalna od 8 st. C na północnym wschodzie do 13 st. C miejscami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na obszarach podgórskich w Karpatach w porywach do 55 km/h, z kierunków południowych. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 70 km/h, w Tatrach do 90 km/h.