Temperatura maksymalnie wyniesie od 6 st. C na południowym wschodzie do 12°C na zachodzie, ale duża dawka słońca powinna nam to rekompensować. Wzmagający się w ciągu dnia wiatr może dawać się we znaki mieszkańcom Pomorza. Porywy wiatru w strefie nadmorskiej nie będą jednak silne i osiągać będą do 55 km/h.

Czwartek, na który przypada pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, przyniesie więcej chmur oraz słabe opady deszczu, które występować będą miejscami na znacznym obszarze kraju. Temperatura już prawie wszędzie przekraczać będzie 10 st. C. Wyjątek stanowić będzie południowy wschód kraju oraz krańce północno-wschodnie, gdzie prognozowana jest temperatura maksymalna od 6 st. C do 9 st. C. Najcieplej będzie na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku, gdzie termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą 14 st. C. Na północy nadal utrzymywać się będą okresami silniejsze porywy wiatru, osiągające do 60 km/h w pasie nadmorskim.

Kolejne wiosenne dni przyniosą dalsze ocieplenie, zwłaszcza w południowej połowie kraju.

Najcieplej będzie w piątek i sobotę, zwłaszcza na południu Polski, gdzie temperatura powietrza może osiągać nawet 20 st. C. Niestety, mądrość ludowa mówi, że „w marcu, jak w garncu” i doświadczymy tego już po weekendzie. W poniedziałek czeka nas ochłodzenie oraz silniejszy wiatr.

Prognozujemy, że taka sytuacja utrzyma się do połowy przyszłego tygodnia.

Na razie cieszmy się słońcem, które przynosi nam dziś rozpoczynająca się wiosna.